Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 06 30, 11:35

„Proekt“ tyrimas: Rusija „sunaikino“ daugiau Ukrainos karinės technikos, nei Kyjivas turi

Nepriklausomas Rusijos leidinys „Proekt“ išanalizavo 196 Rusijos gynybos ministerijos pranešimus nuo karo pradžios ir padarė išvadą, kad ministerijos pateikti duomenys dažnai neatitinka tikrovės.
Oficialus Rusijos gynybos ministerijos atstovas Igoris Konašenkovas
Oficialus Rusijos gynybos ministerijos atstovas Igoris Konašenkovas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Pavyzdžiui, ministerijos duomenimis, iki birželio 26 d. Rusija numušė 215 Ukrainos karinių orlaivių. Tuo pat metu iš viešų duomenų žinoma, kad karo pradžioje Ukraina turėjo tik 98 karinius lėktuvus, 35 transporto lėktuvus (trys iš jų buvo tik užsakyti) ir penkis specialiuosius lėktuvus, t. y. ne daugiau kaip 138 reguliariosios aviacijos vienetus, cituojami leidinio skaičiavimai. Teoriškai rusai galėtų sunaikinti ir mokomuosius lėktuvus: Ukrainos kariuomenė jų turi 61, tačiau net ir tokiu atveju bendras lėktuvų skaičius nesiekia dviejų šimtų.

Nesutampa ir sunaikintų tankų skaičiai. Iki birželio 26 d. Gynybos ministerija pranešė, kad sunaikinta daugiau kaip 3 800 šarvuotų mašinų, įskaitant tankus. Tuo pat metu pati Gynybos ministerija apskaičiavo, kad Ukrainoje yra 2416 šarvuotų mašinų. Gegužės viduryje Vakarų sąjungininkai Ukrainai pristatė dar apie 700 šarvuotų mašinų, tačiau net ir po to bendras šarvuotų mašinų skaičius buvo mažesnis nei tas, kurį „sunaikino“ Rusijos kariuomenė.

Rusijos gynybos ministerija taip pat kelis kartus pranešė apie tų pačių gyvenviečių užėmimą. Pavyzdžiui, kovo pradžioje ministerijos atstovas spaudai Igoris Konašenkovas tris kartus kalbėjo apie Kremenos miesto užėmimą. „Projekt“ nurodo, kad kovo mėnesį miestas nebuvo užimtas – bent jau Ukrainos žiniasklaida nepranešė nei apie miesto užėmimą, nei apie jo perėjimą iš rankų į rankas.

Kovo pradžioje ministerija taip pat teigė, kad Rusijos pajėgos užėmė Krasnyj Limano miestą. Praėjus beveik trims mėnesiams, gegužės 28 d., I.Konašenkovas vėl pranešė apie Krasnyj Limano užėmimą.

Iš viso, „Proekt“ skaičiavimais, Rusijos gynybos ministerija daugiau nei vieną kartą pranešė apie 25 Ukrainos gyvenviečių užėmimą.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min