TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Profesorius Zbigniewas Brzezinskis apie Rusijos agresiją prieš Ukrainą: po kelerių metų gailėsimės nesiėmę veiksmų

Zbigniewas Brzezinskis
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Zbigniewas Brzezinskis
Šaltinis: 15min
0
A A

„Krymo scenarijus“ gali būti tik įžanga užimant visą Rytų Ukrainą. Jeigu Vakarai nepagrasins Rusijai rimtomis sankcijomis, tai po kelerių metų gali tekti labai gailėtis, kad nebuvo imtasi rimtų veiksmų, kaip kad nutiko po Miuncheno 1938 metais, įspėja buvęs JAV prezidento Jimmy‘o Carterio patarėjas nacionalinio saugumo klausimais, profesorius Zbigniewas Brzezinskis.

Apie tai Z.Brzezinskis sekmadienį sakė CNN televizijai, pokalbį cituoja Tvn24.pl. Jo teigimu, blogiausia perspektyva yra ta, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas „Kryme nesustos“.

„Krymo scenarijus gali būti tik įžanga į tai, ką V.Putinas planuoja. Dalyje rytinių Ukrainos regionų, kuriuose gyvena rusakalbiai, palankūs Maskvai, gali kilti Maskvos išprovokuotų neramumų. Tada įžengs Rusijos kariuomenė“, – sakė Z.Brzezinskis.

Krymo scenarijus gali būti tik įžanga į tai, ką V.Putinas planuoja. Dalyje rytinių Ukrainos regionų, kuriuose gyvena rusakalbiai, palankūs Maskvai, gali kilti Maskvos išprovokuotų neramumų. Tada įžengs Rusijos kariuomenė, – sakė Z.Brzezinskis.

Todėl, politologo teigimu, Vakarai turi veikti ir užkirsti tam kelią. Rusijai reikia pasiūlyti dalyvauti tarptautiniuose veiksmuose, kurie stabilizuos padėtį Ukrainoje ir jos ekonomikoje, tačiau privačiuose pokalbiuose turi būti labai aiškiai pasakyta, kad Ukrainos puolimas Rusijai atneš didžiules neigiamas pasekmes.

„Tos pasekmės turi būti labai rimtos, nes priešingu atveju po kelerių metų gailėsimės, kad nesiėmėme veiksmų, kaip kad gailimės, kad nebuvo imtasi veiksmų po Miuncheno 1938-aisiais. Žinome, kas buvo po to“, – kalbėjo Z.Brzezinskis.

Miuncheno konferencijoje 1938 metais buvo pasiektas susitarimas tarp Vokietijos, Italijos, Didžiosios Britanijos ir Prancūzijos nedalyvaujant Čekoslovakijai, o tai leido Adolfui Hitleriui lengva ranka užimti Sudetų kraštą Čekoslovakijoje.

Todėl, įsitikinęs buvęs JAV prezidento patarėjas nacionalinio saugumo klausimais, turi būti aišku, kad Ukrainoje yra veikianti Vyriausybė ir parlamentas, todėl bet kokie Rusijos kariuomenės bandymai atplėšti dalį šalies teritorijos yra bandymai sugriauti taiką visame pasaulyje.

Z.Brzezinskio manymu, NATO privalo neformaliai rengti operacijų planus, pagal kuriuos galėtų būti siunčiamos karinės pajėgos į Vidurio Europą, kad būtų aišku, jog esame pasiruošę atsakyti, jeigu karas plėsis. Tačiau kartu esą privaloma palikti Rusijai galimybę viską išspręsti taikiai. 

Kartu su Z.Brzezinskiu CNN televizijoje kalbėjo ir buvusi Billo Clintono valstybės sekretorė Madeleine Albright, kurį situaciją Ukrainoje įvertino kaip labai nesaugią ir galinčią virsti pilietiniu karu.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min