Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tyrimas: Profsąjungų rūmai Odesoje greičiausiai užsidegė nuo Molotovo kokteilių

Degantys rūmai
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Degantys rūmai
Šaltinis: 15min
0
A A

Profsąjungų rūmai Odesoje užsidegė labai greitai, žmonės mirė vietoje. Įtariama, kad padegimui buvo naudojama medžiaga, skleidžianti dujas. Tai galėjo būti Molotovo kokteiliai, pranešė naujienų agentūra „Unian“.

Ukrainos vicepremjeras Vitalijus Jarema pranešė, degančiame pastate Odesoje žmonės mirė staigiai nuo dūmų, sklidusių nuo nežinomų degančių medžiagų.  Pasak V.Jaremos, Odesos ligoninėse šiuo metu yra 90 žmonių, tarp jų – 22 milicininkai. Mirusiųjų pavardės kol kas nėra skelbiamos, nes vyksta tyrimas.

„Milicijos pareigūnai, kurie turi užtikrinti viešąją tvarką, dirbo stadione, kur vyko futbolo rungtynės, bet vėliau 50 milicininkų buvo nusiųsti į riaušių vietą. Dėl to jie nesugebėjo iki galo atlikti savo pareigų ir suteikė galimybę politinėms jėgoms sužeisti žmones“, – sakė jis.

Jis taip pat pranešė, kad po riaušių didelė dalis proukrainietiškai nusiteikusių piliečių, kurių pajėgos buvo maždaug keturis kartus didesnės nei oponentų, nuėjo iki Profsąjungų rūmų, kur palapinėse buvo įsikūrę separatistai, ir padegė palapines.

„Daug žmonių žuvo, šokinėdami iš 4 ar 5 pastato aukšto. Likusieji žuvo dėl anglies monoksido koncentracijos ar tiesiog sudegė. Aš buvau įvykio vietoje ir mačiau daug žuvusiųjų. Jie žuvo labai staigiai. Tai yra, degė kažkokia medžiaga, kuri išskiria dujas. Tos dujos labai greitai paveikė žmones, jie neteko sąmonės ir mirė vietoje. Kas tai per dujos, kas degė, parodys ekspertizė. Yra tiriami žuvusiųjų kūnai“, – sakė V.Jarema.

Jis pridūrė, kad gaisro metu prie rūmų pasirodė 161 žmogus. Jie buvo greitai išvesti iš teritorijos.

„Šie žmonės yra tardomi, klausinėjami, ieškoma gaisro liudininkų. Jau galima spėti, kad buvo naudojami Molotovo kokteiliai. Greičiausiai dėl jų viduje taip greitai įsiplieskė gaisras“, – sakė Ukrainos vicepremjeras.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min