Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti

Programišių grupuotė „Anonymous“ nusitaikė į tinklalapio „WikiLeaks“ priešininkus

„Programišių aktyvistų“ grupuotė „Anonymous“, prisiėmusi atsakomybę dėl kibernetinių atakų prieš kredito kortelių milžinių „Visa“, „Mastercard“ ir kitus tinklalapius, trečiadienį pažadėjo imtis veiksmų prieš visus, kurie „veikia prieš (tinklalapį) „WikiLeaks“.
Svetainė Wikileaks.org
Svetainė Wikileaks.org / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Duodami interviu naujienų agentūrai AFP vienoje internetinių pokalbių svetainėje, „Anonymous“ atstovai sakė, kad tūkstančiai savanorių dalyvauja jų organizuojamoje akcijoje, kuria siekiama apginti slaptus dokumentus viešinantį „WikiLeaks“ ir jo įkūrėją Julianą Assange'ą.

Jį programišiai vadino žodžio laisvės kankiniu.

„Pradėjome su nedideliu skaičiumi vartotojų (mažiau nei 50), – sakė jie. – Dabar mūsų yra apie 4 tūkstančiai.“

„Mes verbuojame internetu, vadinasi, visur: grafiniuose forumuose, paprastuose forumuose, (socialiniuose tinkluose) „Facebook“, „Twitter“... – kur tik norite. Mes jais naudojamės“, – pareiškė organizatoriai ir pridūrė, kad naujų narių pritraukiama „visame pasaulyje“.

„Anonymous“ pirmą masinę paskirstyto atsisakymo aptarnauti (Distributed Denial of Service, DDoS) ataką surengė prieš internetinių mokėjimų sistemos „PayPal“ tinklaraštį ThePayPalBlog.com, kurio veikla buvo sutrikdyta mažiausiai aštuonias valandas.

Vėliau grupuotės taikiniais tapo „Visa“, „Mastercard“ ir Šveicarijos pašto bankininkystės padalinio tinklalapiai, keršijant už atsisakymą teikti paslaugas „WikiLeaks“.

Tuo tarpu Švedijos prokuratūros svetainė „Anonymous“ puolimo sulaukė dėl jos vykdomo J.Assange'o teisinio persekiojimo – „WikiLeaks“ įkūrėjas įtariamas seksualiniais nusikaltimais.

„Anonymous“ nariai trečiadienį taip pat nusiteikė į konservatyvių pažiūrų JAV politikę Sarah Palin ir senatorių Joe Liebermaną, kuris paragino Amerikos bendroves neteikti techninės pagalbos „WikiLeaks“.

S.Palin anksčiau pareiškė, kad J.Assange'as, kurio organizacija sukėlė tarptautinį skandalą, paviešinusi tūkstančius konfidencialių JAV diplomatinio susirašinėjimo dokumentų, yra „prieš Ameriką nusistatęs veikėjas, kurio rankos suteptos krauju“.

Kalbėdamiesi su AFP, „Anonymous“ organizatoriai atsisakė nurodyti, kas dar taps jų kibernetinių atakų taikiniais, tačiau pabrėžė, kad „į mūsų atakų taikiklį patenka bet kas, veikiantis prieš „WikiLeaks“.

Jie pridūrė, kad ši „WikiLeaks“ gynimo akcija yra programišių operacijos „Atlygis“ („Operation Payback“) tęsinys. Šis judėjimas sukurtas rugsėjį grafiniame forume „4Chan“.

Operacijos „Atlygis“ dalyviai organizavo kibernetines atakas prieš Amerikos kino kompanijų asociacijos (MPAA), JAV muzikos įrašų pramonės asociacijos (RIAA) ir kitų autorių teisių organizacijų tinklalapius.

„Operacija „Payback“ pasisako už žodžio laisvę ir prieš bet kokią cenzūrą – to paties siekia ir Assange'as, – pabrėžė „Anonymous“ organizatoriai. – Ar laikytume jį kryžiaus karo skelbėju, ar kankiniu – jo tikslai neabejotinai sutampa su mūsiškiais.“

„Kai manysime, kad pasiekėme savo tikslą (pavyzdžiui, „WikiLeaks“ bus pripažintas demaskuotoju, kuriam nereikės baimintis persekiojimo), grįšime prie kovos su „kopijavimo neteisėmis („copywrong“)“, – pridūrė jie.

„Anonymous“ apie savo veiksmus skelbė socialiniame tinkle „Twitter“ susikurtoje paskyroje @Anon_Operation.

Tačiau trečiadienio vakarą jų „Twitter“ paskyra buvo užblokuota, o jų svetainė iš socialinio tinklo „Facebook“ buvo pašalinta.

Kompiuterinio saugumo tyrimų laboratorijos „PandaLabs“ ekspertas Seanas Paulas Correllis sakė, kad „Anonymous“ yra „labai išradingi“, todėl tikėtina, kad jie imsis ir kitų veiksmų, o ne vien DDoS atakų.

Paprastai per tokias atakas daugybei kompiuterių, užkrėstų žalingomis programomis, pasiunčiama komanda vienu metu jungtis prie taikiniu pasirinkto tinklalapio. Tokiu būdu smarkiai apkraunami tinklalapį palaikantys serveriai ir šių darbas sulėtėja arba jie visiškai išsijungia.

„Tikiuosi pasirinktinų taikinių sąrašo (paskelbimo), – sakė S.P.Correllis. – Jie ištyrinės tinklalapių saugumo spragas. Jie anksčiau yra sugadinę tinklalapių, todėl manau, kad ateityje pamatysime visokiausių dalykų.“

Ekspertas, kuris teigė stebintis „Anonymous“ veiklą nuo „pirmosios dienos“, pridūrė, kad šis judėjimas „neturi centrinės vadovybės“ arba „hierarchinės struktūros“.

„Žmonės jį apibūdina kaip savotišką protų spiečiaus mentalitetą“, – aiškino jis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Sužadėtuvių žiedo paieškos: kaip išrinkti tinkamiausią?
Reklama
Į Lietuvą atvyksta Pasaulio moksleivių robotikos olimpiadai besiruošianti ukrainiečių komanda
Reklama
Modernūs lietaus nuvedimo sistemų sprendimai
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais