Dabar populiaru
Sportas gyvai
Publikuota: 2018 spalio 12d. 21:38

Prokurorai prašo Monako milijardierės nužudymu įtariamą lenką įkalinti iki gyvos galvos

Wojciechas Janowskis
„Scanpix“/AP nuotr. / Wojciechas Janowskis

Prancūzijos prokurorai penktadienį paprašė skirti įkalinimą iki gyvos galvos buvusiam Lenkijos konsului Monake, kaltinamam užsakius vienos milijardierės, savo buvusios partnerės motinos, nužudymą.

Monako 77 metų turtuolė ir paveldėtoja Helene Pastor 2014-ųjų gegužės 6 dieną netoliese esančiame Prancūzijos Nicos kurorte buvo nušauta savo automobilyje iš nupjautavamzdžio šautuvo. Šis nusikaltimas sukrėtė turtingą Prancūzijos Rivjeros bendruomenę.

Užsakymu nužudyti kaltinamas Wojciechas Janowskis, H.Pastor dukters Sylvios buvęs partneris. Nužudymo metu jis buvo Lenkijos garbės konsulas Monake.

W.Janowskis yra kaltinamas pasisavinęs didelę dalį pinigų, kuriuos H.Pastor davė savo dukrai. Įtariama, kad šiomis lėšomis jis apmokėjo samdomų žudikų „paslaugas“.

Tyrėjai mano, kad jis ryžosi tokiam žingsniui, nes nuogąstavo, kad tuo metu vėžiu sirgusi Sylvia gali mirti prieš paveldėdama motinos turtus, o jo pinigų upelis išseks.

Prokuroras Pierre Cortes taip pat paragino nuteisti kalėti iki gyvos galvos du samdomus žudikus, figūruojančius šioje Prancūzijos Rivjeros dėmesį prikausčiusioje byloje.

Nusikaltimas sukrėtė mažytę Monako kunigaikštystę, kur H.Pastor šeima yra pastačiusi maždaug 4 tūkst. butų.

Ji ir jos vairuotojas, 64 metų Mohammedas Darwichas, nuo patirtų sužeidimų mirė. Prieš mirtį H.Pastor aplankė vienoje ligoninėje savo sirgusį sūnų.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Helene Pastor automobilis
AFP/„Scanpix“ nuotr./Helene Pastor automobilis

Manoma, kad W.Jankowskis pažadėjo žudikams sumokėti 140 tūkst. eurų už paveldėtojos nužudymą, o jų vairuotojui – papildomus 20 tūkst. eurų.

Sąryšis su Marseliu

Šiuo metu Prancūzijos Provanso Ekso miestelyje teisiami 10 žmonių.

Kaltintojų teigimu, jie priklauso nusikalstamam „tinklui“, apimančiam „tiek Monako didybę, tiek Marselio lūšnynus“, kur galimai buvo užverbuoti žudikai.

Iš pradžių W.Janowskis apklausiamas policijos pripažino užsakęs žmogžudystę, kad galėtų pasinaudoti H.Pastor turtu, kuris vertinamas 12 mlrd. eurų.

Laisvai angliškai kalbantis lenkas vėliau atšaukė savo prisipažinimą ir tvirtino, kad klaidingai suprato klausimus.

Prieš teismą stojo ir W.Jankowskio asmeninis treneris Pascalis Dauriacas, pripažinęs, kad buvęs bosas paprašė jo pagalbos ieškant žmogaus, kuris padėtų „atsikratyti tos senės“.

Prokurorai prašo skirti jam 30 metų laisvės atėmimo bausmę.

P.Dauriacas tvirtino, kad W.Janowskis, norėdamas jį palenkti, primygtinai siūlė jam dovanų ir mėgino įtikinti, kad jis padarytų Sylviai paslaugą, jei padėtų atsikratyti nuo „despotiškos motinos“.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Wojciechas Janowskis teisme
AFP/„Scanpix“ nuotr./Wojciechas Janowskis teisme

W.Janowskis yra kaltinamas nuslėpęs didelę dalį pinigų, kuriuos H.Pastor davė savo dukrai.

„Taip negali tęstis, Sylvios liga pablogėjo, mes turime atsikratyti tos senės. Ar gali man padėti?“, – P.Dauriacas citavo jam adresuotus W.Janowskio žodžius.

P.Dauriacas sakė, kad galiausiai pasidavė ir paprašė Marselyje gyvenančio svainio Abdelkadero Belkhatiro padėti surasti žmogų „dideliam darbui“ už 140 tūkst. eurų.

Buvęs treneris pareiškė, kad jo svainis surado du vyrus – Al Hairą Hamadi, kuris esą stebėjo padėtį, ir įtariamą žudiką Samine'ą Saidą Ahmedą.

W.Janowskis atmetė šią įvykių versiją ir teigė, kad iš tikrųjų už šią žmogžudystę atsakingas P.Dauriacas, kuris esą grasino jo šeimai ir reikalavo pinigų.

Planuojama, kad bylos nagrinėjimas truks iki spalio 19 dienos.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

04:41
01:21
06:02

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min