Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 08 12, 19:01

Propagandos spąstai – kodėl Kinijos pasitikėjimas savimi perdėtas?

Per savo valdymo dešimtmetį Kinijos lyderis Xi Jinpingas bandė įkvėpti jos žmonėms pasitikėjimo savo šalimi, tikindamas, kad Kinijai sekasi labai gerai, palyginti su chaotiškais Vakarais.
Kinijos vėliava Tik prenumeratoriams
Kinijos vėliava / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Jis jaunajai kartai yra sakęs, kad Kinija pagaliau gali žvelgti į pasaulį kaip lygiavertė.

„Nesame tokie atsilikę“, – pernai teigė jis.

„Rytai kyla, o Vakarai smunka“, – pareiškė jis tuo metu, kai JAV ir kitos Vakarų šalys atrodė įklimpusios COVID-19 pandemijoje, blaškomos rasinės įtampos ir kitų problemų.

Xi Jinpingas 1,4 milijardo Kinijos žmonių tvirtino, kad reikia didžiuotis savo kultūra, valdymo sistema ir savo, kaip didžiosios galybės, ateitimi. Be to, visa tai sutampa su jam būdinga politine filosofija, kartais vadinama „pasitikėjimo savimi doktrina“.

Nors didžioji dalis šio pasididžiavimo nėra be pagrindo.

Jis skatina Xi Jinpingą atsisakyti atvirumo politikos, padėjusios Kinijai išeiti iš tarptautinės izoliacijos ir gilaus skurdo, kamavusio šalį vadovaujant buvusiam komunistų pirmininkui Mao Dzedungui.

Jis taip pat suteikė postūmį kraštutiniams nacionalistams, kurie visur trimituoja žinią apie Kinijos pranašumą ir dabar, po JAV Atstovų Rūmų pirmininkės Nancy Pelosi vizito, ragina pradėti karinę konfrontaciją su Taivanu.

© 2021 The New York Times Company

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min