Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prorusiški separatistai Donecke šturmu ėmė geležinkelio stotį

Mitingas Donecke
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Mitingas Donecke
Šaltinis: 15min
0
A A

Sekmadienį Ukrainos miestuose Donecke, Charkove, Odesoje, Dnepropetrovske, Luganske mitingavo prorusiški separatistai, kurie prašėsi į Rusijos glėbį. Donecke ir Makejevkos mieste kilo susirėmimai, kai įtūžusi minia šturmavo geležinkelio stotis ir bandė sustabdyti traukinius.

Donecke į mitingą susirinko apie 1,5 tūkst. prorusiškų mitinguotojų. Jie reikalavo referendumo, kuriame būtų balsuojama dėl tolesnio Donbaso statuso. Vėliau apie 600 mitinguotojų patraukė į geležinkelio stotį.

Pasak naujienų agentūros Unian, protestuotojai turėjo žinių, kad kovo 30 d. į Kijevą traukiniu ketinama išvežti anksčiau suimtus separatistus bei Donecko „liaudies gubernatoriumi“ vadinamą Pavlą Gubarevą.

Nešini Rusijos vėliavomis ir plakatais „Janukovyčiau, ateik ir pasiimk mus“ bei skanduodami „Rusija“ demonstrantai bandė veržtis į stotį, bet milicija jų neįleido.

Tuomet protestuotojai pasklido po peronus ir blokavo traukinių eismą. Po derybų su milicija jie pasitraukė. Traukinių eismas buvo atnaujintas.

Protesuotojai taip pat šturmavo ir netoli Donecko esančio Makejevkos geležinkelio stoties pastatą. Jie bandė patekti į geležinkelio peronus ir blokuoti traukinių eismą. Įvyko susirėmimai su milicija, bet vėliau protestuotojai išsiskirstė.

Nešini Rusijos vėliavomis ir plakatais „Janukovyčiau, ateik ir pasiimk mus“ bei skanduodami „Rusija“ demonstrantai susirėmė su milicija, kuri bandė jų neįleisti į geležinkelio stotį.
 

Charkove į mitingą, kurio dalyviai reikalavo Ukrainos federalizacijos, susirinko apie 1,5 tūkst. žmonių. Jų plakatai skelbė: „Rusija – išgelbėk mus“, „Mūsų kalba – rusų“, „Berkut – šlovė“, „Pravyj sektor“ - žudikai“.

Mitingo kalbėtojai kvietė įkurti Pietų ir Rytų Ukrainos koordinacinį centrą ir „sudaryti vieningą frontą“ prieš dabartinę valdžią. „Mums už nugarų – Rusija, ji padės“, - pabrėžė vienas oratorius.

Odesoje mitingavo apie 2 tūkst. Rusijos šalininkų. Jie surengė eitynes, per kurias incidentų nebuvo.

Luganske apie 500 mitinguotojų reikalavo „nuversti sionistus“ ir prašėsi okupuojami Rusijos. Į mitingą ne savo noru pateko JAV ir Prancūzijos atstovai, viešintys Luganske. Juos atvedė aktyvistai. Mitinguotojai diplomatams skundėsi, jog nebemato Rusijos televizijos kanalų.

Dnepropetrovske mitinguotojai taip pat reikalavo referendumo, kuriame nuspręstų, ar nori likti Ukrainoje.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min