Dabar populiaru
Tiesiogiai
Publikuota 2022 01 03, 08:19

Protestą dėl COVID-19 ribojimų Nyderlanduose žymėjo areštai, susirėmimai

Tūkstančiai demonstrantų sekmadienį nepaisydami draudimo susirinko Nyderlandų sostinėje Amsterdame protestuoti prieš apribojimus dėl koronaviruso, o per protestą kilo susirėmimų ir buvo suimta 30 žmonių.
Protestą dėl COVID-19 ribojimų Nyderlanduose žymėjo areštai
Protestą dėl COVID-19 ribojimų Nyderlanduose žymėjo areštai / ZUMAPRESS / Scanpix nuotr.

„Čia Olandija! Valdžia žmonėms!“ – skandavo vienas protestuotojas.

Demonstrantai susibūrė vienoje pagrindinių miesto aikščių, nors Nyderlandų pareigūnai buvo uždraudę tą protestą.

Pasak pareigūnų, riaušių policija turėjo panaudoti jėgą, kai protestuotojai, nepaisydami įspėjimo, atsisakė palikti aikštę.

Keturi pareigūnai buvo sužeisti per susirėmimus su protestuotojais, o 30 žmonių buvo areštuoti už tokius nusižengimus kaip užpuolimas, viešosios tvarkos sutrikdymas, uždrausto ginklo laikymas ir saugumo pajėgų nepaisymas, pridūrė policija.

Vietos žiniasklaida pranešė, kad mažiausiai du protestuotojai buvo sužeisti.

Ministras pirmininkas Markas Rutte paskelbė karantiną gruodžio 18 dieną, likus savaitei iki Kalėdų. Toks sprendimas buvo priimtas reaguojant į naują COVID-19 bangą, kurią paskatino omikron variantas.

Visos nebūtiniausiomis prekėmis prekiaujančios parduotuvės, restoranai, barai, kino teatrai, muziejai ir teatrai turi būti uždaryti iki sausio 14 dienos, o mokyklos turi likti užsidariusios bent iki sausio 9-osios.

Pagal naujas taisykles lauke gali susitikti tik du žmonės, išimtis numatyta laidotuvėms. Vis dėlto kelionių apribojimų įvesta nebuvo.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min