Dabar populiaru
Publikuota: 2008 gruodžio 8d. 10:48

Protestai ir trečią dieną (atnaujinta 11.00 val.)

Pasirodžius naujienoms apie jo žūtį, Eksarchijos rajone, jaunuoliai pradėjo padeginėti šiukšlių dėžes.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Pasirodžius naujienoms apie paauglio žūtį, protestuotojai pradėjo deginti šiukšlių dėžes.

Graikijoje jau trečią dieną laukiama protestų, kurie kilo policijai nušovus paauglį, praneša BBC.

Įvairiuose šalies miestuose dešimtys protestuotojų ir policininkų buvo sužeisti per lemiamas kautynes gatvėse, per kurias buvo naudojamos benzininės bombos ir ašarinės dujos.

Kai kurie protestuotojai pasiliko universitetuose ir sekmadienio naktį, tuo tarpu kairiųjų grupės organizavo mitingus pirmadienį.

Graikijos valdžia kreipėsi į savo piliečius prašydama baigti smurtą ir paaiškino, kad teisingumas laimėjo – policininkai suimti.

Maištas šalyje kilo šeštadienį, kai policininkai Atėnų srityje esančiame Eksarchijos mieste nušovė 15-metį Andreasą Grigoropoulosą.

Nors protestai prasidėjo kaip pykčio dėl paauglio mirties išraiška, ilgainiui paaiškėjo, kad jie motyvuoti ir politiškai – opozicijos partijos siekė sukompromituoti dabartinę valdžią.

Į masinį mitingą Atėnuose pirmadienį kvietė ir Graikijos komunistų partija, ir socialistinis blokas PASOK.

„Į valdžios vykdomą politiką turime atsakyti kartu ir taikiai“, – „Reuters“ naujienų agentūra cituoja PASOK jaunimo skyriaus pranešimą. Didžioji dalis protestų vyksta universitetiniuose miestuose, todėl protestuojantiems studentams, kaip praneša BBC korespondentas, buvo duotas tylus leidimas tęsti protestus.

Pasak universitetų profesorių, jie pirmadienį ketina pasiimti trijų dienų išeigines, bet neprisidės prie nacionaliniu lygmeniu trečiadienį vykstančių streikų prieš pensijų reformas ir ekonomikos politiką.

Kaip pranešė Graikijos policija, per pirmą riaušių dieną sužeisti 24 policijos pareigūnai, vienas iš jų – rimtai. Padaryta žalos 31 parduotuvei, 9 bankams ir 25 automobiliams – jie sugadinti arba sudeginti.

Suimti šeši žmonės, vienas iš jų turėjo ginklą. Tai vienas rimčiausių protestų Graikijoje per pastaruosius keletą metų.

Šalies premjeras Kostas Karamanlis išreiškė gilią užuojautą A.Grigoropouloso tėvams.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

03:38
07:04
00:24

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min