Dabar populiaru
Tiesiogiai
Publikuota 2022 10 01, 23:00

Protestai Prahoje – Europos laukiančių neramumų pranašas?

Trečiadienį tūkstančiai protestuotojų plūstelėjo į Prahos Vaclavo aikštę, reikalaudami Čekijos vyriausybę atsistatydinti, nes energetinė krizė pakurstė visuomenės neramumus, kuriuos bus atidžiai stebimi kitose Europos sostinėse.
Praha Tik prenumeratoriams
Praha / Martin Rak nuotr.

Nepaisant protesto pradžioje juos merkusio lietaus, demonstrantai, mojuodami Čekijos vėliavomis ir skanduodami: „Gėda! Gėda!“ antrą kartą per mėnesį susibūrė mitinge su šūkiu „Pirmiausia – Čekija“.

Jie buvo labai įvairūs, jų dalyvavimo priežastys – taip pat įvairios. Būta simpatizuojančių Kremliui bei tokių, kurie teigė kovojantys su „pasauliniu elitu“.

Tačiau daugelis protesto dalyvių išreiškė susirūpinimą dėl kylančių kainų ir energijos sąnaudų artėjant žiemai. Čekijos Respublika yra viena pirmųjų Europos šalių, susidūrusių su tokiais dideliais protestais dėl šių problemų.

Daugelis protestuotojų savo ekonomines bėdas susiejo su griežtomis Europos Sąjungos sankcijomis Rusijai po jos invazijos į Ukrainą, kartodami Kremliaus propaguojamą naratyvą, esą ES sankcijos Rusijai yra kaltos dėl infliacijos ir kitų finansinių problemų žemyne.

ES lyderiai atkerta, kad dėl jų sankcijų Rusijai skatina ne energijos kainų šuolį, o tai, kad Rusija ima naudoti savo dujas kaip ginklą.

© 2021 The New York Times Company

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min