Iki -60% prenumeratai. Paskutinės akcijos dienos!
Išbandyti

Protestai Teherane pareikalavo aukų

Irano sostinėje Teherane antrą dieną vyksta opoziciją remiančių protestuotojų susirėmimai su saugumo pajėgomis. Skirtingų pranešimų duomenimis, žuvo nuo vieno iki keturių žmonių.
/root/Irano opozicija
/root/Irano opozicija / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Irano opozicinės partijos sukvietė žmones išeiti į gatves pagrindinių šiitų gedulo iškilmių – Ašuros – proga. Šalies opozicijos informacijos šaltiniai praneša, kad susirinkusieji skandavo: „tai mirties mėnuo“. Žmonės šaukė, kad aukščiausias Irano vadovas Ajatola Ali Khamenei bus nuverstas.

Pirmieji pranešimai apie susirėmimus skelbė, kad bandydamos išsklaidyti protestuotojus Irano saugumo pajėgos šaudė į orą. Kitais duomenimis, prieš demonstracijų dalyvius buvo panaudotos ašrašinės dujos. Tačiau taip pat pranešama, kad mažiausiai vienas, o galbūt keturi protestuotojai buvo nušauti. BBC pastebi, kad užsienio žiniasklaidai buvo uždrausta tiesiogiai fiksuoti įvykius, todėl duomenys apie nukentėjusiuosius negali būti patikrinti. Opozicijos šaltiniai praneša, kad protestuotojai persigrupuoja ir į Teherano centrą atvyksta vis daugiau žmonių.

Įtampa vėl išaugo

Įtampa Irane sustiprėjo po to, kai praėjusią savaitę, sulaukęs 87 metų, mirė įtakingas šalies disidentas didysis ajatola Hoseynas Ali Montazeri.

Opozicijos lyderio Mir Hosseino Mousavio rėmėjai pasirinko šiitų religinių švenčių laikotarpį, kad pademonstruotų panieką prezidento Mahmoudo Ahmadinejado Vyriausybei.

Negavę teisės protestuoti opozicionieriai savo demonstracijas nusprendė surengti per labai svarbias Ašuros iškilmes, kai milijonai iraniečių tradiciškai išeina į gatves dalyvauti įvairiose ceremonijose ir eitynėse. Per šias iškilmes gedulingai minima pranašo Mohameto vaikaičio Imamo Husseino mirtis VII amžiuje.

Neramumai Irane padažnėjo po to, kai M.Mousavis birželį pralaimėjo Irano prezidento rinkimuose. Manydami, kad rinkimų rezultatai buvo suklastoti, pasipiktinę rinkėjai masiškai išėjo į gatves Teherane ir kituose Irano miestuose. Tūkstančiai protestuotojų buvo suimti, nemažai žuvo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Playtime 2024“ – jau rugsėjį Kauną sudrebins didžiausias Lietuvoje kompiuterinių žaidimų festivalis
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Užsisakykite 15min naujienlaiškius