Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Protestuotojai Kaire šturmavo Vidaus reikalų ministeriją, policija šaudė į juos (atnaujinta 21.26 val., nuotraukos)

Neramumai Kaire
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Neramumai Kaire
Šaltinis: 15min
0
A A

Apie tūkstantis protestuotojų Egipte bandė šturmuoti Vidaus reikalų ministerijos pastatą Kaire. Kaip praneša „Reuters“, policija ėmė šaudyti į puolančius žmones. Kairo kalėjime šeštadienį, grupei kalinių mėginant pabėgti, kilo susirėmimas, pranešė saugumo pareigūnas. Nė vienam kaliniu pabėgti nepavyko, aštuoni buvo nukauti, dar 123 sužeisti per susirėmimą Abu Zabalo kalėjime, esančio į šiaurės rytus nuo Kairo.

Vietiniai žurnalistai pastebi, kad šią ministeriją žmonės vadina „kankinimų pastatu“, ji laikoma vienu iš pagrindiniu režimo simboliu.

Skelbiama, kad centrinėje Kairo aikštėje susirinko apie 50 tūkst. žmonių, protestuojančių prieš šalies prezidentą. Protestas vyksta ir daugelyje kitų Egipto miestų.

16 valandą vietos laiku Kaire prasideda komendanto valanda, ir armijos atstovai paragino žmones laikytis įstatymų bei perspėjo, kad prieš nesilaikančius šio įsako bus panaudota jėga.

Atnaujinta 16.42 val. Kaip praneša „Reuters“, šturmuojant Vidaus reikalų ministerijos pastatą buvo nušauti trys žmonės.

Tuo tarpu komendanto valanda Kaire yra ignoruojama – nors oficialiai ji jau prasidėjo, žmonės nesiskirsto iš centrinės aikštės. Keliasdešimt tūkstančių žmonių protestuoja ir Aleksandrijoje.

Pranešama apie tai, kad žmonės bandė įsiveržti ir į vieną banką, tačiau policijai pavyko išvaikyti užpuolikus.

Socialiniuose tinkluose pasirodė informacijos ir apie tai, kad protestai prasidėjo ir turistiniame Hurgados mieste, kur mėgsta atostogauti ir lietuviai. Rašoma, kad tarp protestuotojų galima išvysti ir užsienio turistų.

Atnaujinta 19.17 val. Egipto prezidentas Hosni Mubarakas, nuo 1981 metų iki šiol neturėjęs viceprezidento, dabar nusprendė jog toks postas reikalingas ir paskyrė savo žvalgybos viršininką bei patikėtinį Omarą Suleimaną viceprezidentu, pranešė šeštadienį oficialioji Egipto naujienų agentūra.

O.Suleimanas iš karto buvo prisaikdintas naujajame poste.

Beje, viceprezidentu buvo ir H.Mubarakas, prieš tapdamas prezidentu.

Atnaujinta 20.19 val. Izraelio nacionalinių avialinijų „El Al“ specialiu reisu iš Egipto išskraidinta apie 200 izraeliečių, tarp kurių yra Izraelio diplomatų šeimų nariai, taip pat turistai, sunerimę dėl Egiptą vis labiau apimančios sumaišties.

Pasak vieno Izraelio pareigūno, kalbėjusio anonimiškai, Izraelio diplomatai kol kas liks Egipte.

Kairo oro uosto pareigūnas patvirtino, kad „El Al“ surengė specialų skrydį. Paprastai šeštadieniais, žydų poilsio dieną, „El Al“ lėktuvai neskraido.

Atnaujinta 20.57 val. Televizijos kanalas „al-Jazeera“, remdamasis savo šaltiniais Egipto ambasadoje Izraelyje, praneša, kad Izraelis yra pasiruošęs priimti Egipto prezidentą, jeigu šis bėgtų iš šalies. Televizijos kanalas taip pat pranešė, kad Saudo Arabija atsisakė priimti Egipto prezidentą.

Tuo metu BBC skelbia, kad Egipto prezidento sūnūs atskrido į Londoną. Tiesa, Egipto žiniasklaida tokią informaciją paneigė.

Atnaujinta 21.26 val. Kairo kalėjime šeštadienį, grupei kalinių mėginant pabėgti, kilo susirėmimas, pranešė saugumo pareigūnas.

Nė vienam kaliniu pabėgti nepavyko, aštuoni buvo nukauti, dar 123 sužeisti per susirėmimą Abu Zabalo kalėjime, esančio į šiaurės rytus nuo Kairo.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min