15min be reklamos
2023 02 07, 12:24 Atnaujinta 2023 02 07, 14:03

PSO: žemės drebėjimas Turkijoje ir Sirijoje galėjo paveikti iki 23 mln. žmonių

Didžiulis žemės drebėjimas, pirmadienį Turkijoje ir Sirijoje nusinešęs tūkstančius gyvybių, vienaip ar kitaip galėjo paveikti iki 23 mln. žmonių, antradienį įspėjo Pasaulio sveikatos organizacija (PSO).
Žemės drebėjimo Turkijoje padariniai
Žemės drebėjimo Turkijoje padariniai / „Reuters“/„Scanpix“

Galėjo būti paveikta 23 mln. žmonių, įskaitant maždaug 5 mln. pažeidžiamų gyventojų“, – PSO vykdomajam komitetui sakė šios Jungtinių Tautų agentūros nepaprastųjų situacijų programų aukšto rango pareigūnė Adelheid Marschang.

„Visame paveiktame regione, pirmiausia Turkijoje ir Sirijos šiaurės vakaruose, padaryta žalos civilinei infrastruktūrai ir, potencialiai, sveikatos infrastruktūrai“, – sakė ji.

PSO nuomone, „pagrindiniai nepatenkinti poreikiai galimi Sirijoje, trumpuoju ir vidutiniu periodais“, sakė A.Marschang.

Ji kalbėjo gelbėtojams Turkijoje ir Sirijoje sunkiomis sąlygomis – esant minusinei oro temperatūrai, tęsiantis pakartotiniams požeminiams smūgiams, toliau griūvant pastatams – griuvėsiuose ieškant gyvų žmonių.

Per drebėjimų virtinę Turkijoje ir Sirijoje žuvo daugiau kaip 5 tūkst. žmonių.

„Dabar tai lenktynės su laiku“, – sakė PSO vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas, paaiškindamas, kad PSO skubiai siunčia pagalbą į paveiktą regioną.

„Mobilizuojame skubią pagalbą ir aktyvavome PSO nepaprastųjų padėčių medikų komandų tinklą, kad būtų teikiama būtina sveikatos priežiūra sužeistiesiems ir labiausiai pažeidžiamiems žmonėms“, – sakė jis.

Nelaimių valdymo agentūros nurodo, kad didelio Turkijos ir Sirijos pasienio regiono, ir taip kentėjusio nuo karo, sukilimo, pabėgėlių krizių ir pastarojo meto choleros protrūkio, miestuose sugriuvo keli tūkstančiai pastatų.

Išgyvenusieji per naktį plikomis rankomis valė daugiabučių griuvėsius, bandydami gelbėti savo artimuosius, draugus ir kitus žmones. Pirmasis žemės drebėjimas, kurio stiprumas buvo 7,8 balo, įvyko anksti pirmadienį, naktį, kai dauguma žmonių miegojo.

Padėtis ypač sunki karo nualintoje Sirijos šiaurėje.

„Pagalbos judėjimui per sieną į Sirijos šiaurės vakarus tikriausiai trukdys ar jau trukdo žemės drebėjimo padaryta žala, – sakė A.Marschang. – Vien tai jau būtų didžiulė krizė.“

Ji kalbėjo specialiame susitikime dėl šios tragedijos, kurios aukos buvo pagerbtos tylos minute.

PSO vadovas pažadėjo, jog agentūra „glaudžiai bendradarbiaus su visais partneriais, kad paremtų valdžios įstaigas abiejose šalyse ateinančiomis kritinėmis valandomis ir dienomis, mėnesiais ir metais, abiem šalims atsigaunant ir atsistatant“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Lietuvoje įmonės tvarumą supranta kitaip nei kitose Baltijos šalyse
Reklama
Požymiai, kada jau metas keisti stogą. Patarimai planuojantiems įsirengti saulės elektrinę
Reklama
Nealkoholinis „Švyturio Ekstra“ ketina skinti tarptautinių apdovanojimų laurus
Reklama
Elektromobilis, kurį galima papildyti degalinėje: didžiausi abiejų pasaulių privalumai viename
Parašykite atsiliepimą apie 15min