„Prisimename kiekvieną ukrainietį nelaisvėje. Ir karius, ir civilius. Turime juos visus sugrąžinti. Dirbame prie to“, – sakė Ukrainos prezidentas.
„Ukrainos komanda atliko dar vieną puikų darbą. Budanovai, Jermakai, Usovai, Maliukai ir Klymenka. Puikiai padirbėta!“ – dėkojo šalies vadovas.
Apie paleistus ukrainiečių belaisvius taip pat pranešė prezidento kanceliarijos vadovas Andrijus Jermakas.
Socialiniame tinkle „Telegram“ jis parašė, kad iš Rusijos nelaisvės grįžo ginkluotųjų pajėgų, Nacionalinės gvardijos, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Nacionalinės policijos nariai – eiliniai, seržantai ir karininkai.
Tarp jų – daug Mariupolio gynėjų, karių, buvusių plieno gamykloje „Azovstal“, gynusiųjų Ukrainą Gyvačių saloje, Donecko, Zaporižios, Charkivo, Luhansko, Chersono ir Sumų kryptimis.
„Tai antrasis didelis apsikeitimas po ilgos pertraukos. Toliau dirbame ir vykdome Prezidento užduotį grąžinti visus“, – nurodė A. Jermakas.
Rusijos gynybos ministerija pranešė, kad 195 jos kariai buvo išlaisvinti.
Belaisviai paleisti po pranešimų apie numuštą lėktuvą
Apie apsikeitimą pranešta praėjus savaitei po to, kai Maskva pareiškė, kad Kyjivas numušė lėktuvą su dešimtimis į nelaisvę paimtų Ukrainos karių.
Rusijos karinis krovininis lėktuvas Il-76 nukrito lauke netoli vakarinės sienos su Ukraina. Maskva tvirtina, kad juo į mainų vietą skraidino 65 ukrainiečius.
Ukraina nėra aiškiai paneigusi, kad numušė lėktuvą, tačiau sako neturinti įrodymų dėl karo belaisvių ir teigia, kad Rusija tiesiog žaidžia ukrainiečių jausmais. Tačiau Kyjivas sakė, kad tądien turėjo būti apsikeista karo belaisviais.
Šis incidentas sukėlė abejonių dėl abiejų šalių keitimosi belaisviais ateities.
Ukraina teigė, kad trečiadienį įvykęs apsikeitimas buvo 50-asis nuo 2022 metų vasario, kai Rusija įsiveržė į šalį.





