Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pulitzerio premiją pirmąkart pelnė tinklalapis

„Wshington Post“ laimėjo keturiose kategorijose
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / „Wshington Post“ laimėjo keturiose kategorijose
Šaltinis: BNS
0
A A

Portalas „ProPublica“, vienas iš internetinės žurnalistikos pradininkų, pirmadienį tapo pirmuoju tinklalapiu, pelniusius prestižinę Pulitzerio premiją.

Šis garbingas apdovanojimas „ProPublica“ atiteko tiriamosios žurnalistikos kategorijoje už straipsnį apie kontroversiškus mirties atvejus viename Naujojo Orleano medicinos centre po uragano „Katrina“.

Potvynio nuo pasaulio atkirstos ligoninės gydytojų lemtingų klaidų kronika, kurią užfiksavo „ProPublica“ žurnalistė Sheri Fink, taip pat bendradarbiaujanti su dienraščiu „The New York Times“, padėjo internetiniam naujienų portalui pirmą kartą pelnyti aukščiausią žurnalistikos apdovanojimą, kurį kasmet skiria Kolumbijos universiteto Pulitzerio premijos taryba.

Kai kurie ekspertai pelno nesiekiantį tinklalapį „ProPublica“ laiko nauju pažangiu žurnalistikos modeliu, mat komerciniai žiniasklaidos kanalai tiriamajai žurnalistikai skiria mažiau lėšų.

Sėkmės sulaukusį Sh.Fink straipsnį apie įvykius Naujajame Orleane po uragano „Katrina“ taip buvo išspausdinęs „The New York Times“ priedas „The New York Times Magazine“.

„Artimiausiais metais mes tokių atvejų sulauksime dažniau, nes žurnalistikos versle pastebimas vis glaudesnis bendradarbiavimas tarp (žiniasklaidos) kanalų“, – sakė Pulitzerio premijų administratorius Sigas Gissleris, skelbdamas laimėtojus.

Dienraščio „San Francisco Chronicle“ tinklalapis www.sfgate.com taip pat tapo pirmuoju, pelniusiu Pulitzerio premiją už geriausią redakcinės skilties karikatūrą. Šis apdovanojimas atiteko Markui Fiore jo sukurtas animacines karikatūras.

Antroji Pulitzerio premija tiriamosios žurnalistikos kategorijoje skirta Barbarai Laker ir Wendy Ruderman iš dienraščio „Philadelphia Daily News“ už straipsnį apie korumpuotą policijos kovos su narkotikais skyrių.

„The New York Times“ ir šio dienraščio žurnalistas Michaelas Mossas buvo pripažinti geriausiai aiškinamosios žurnalistikos srityje už straipsnį apie užterštus mėsainius ir maisto saugumo problemas. To paties dienraščio žurnalistas Mattas Richtelas pelnė premiją nacionalinės žurnalistikos kategorijoje už išaiškinimą pavojų, kurie kyla, kai vairuojant naudojamasi mobiliaisiais telefonais arba kompiuteriais.

„Tiriamosios žurnalistikos vaidmuo tebėra labai svarbus, – sakė S.Gissleris. – Tiriamoji žurnalistika tebėra galinga jėga“.

„Kelerius pastaruosius metus laikraščiai išgyveno sunkius laikus, – pridūrė jis. – Tačiau nepaisant niūrių kalbų, nugalėtojai ir finalininkai yra skatinantis aukštos kokybės žurnalistikos pavyzdys visai šaliai“.

Prestižiškiausia „Tarnavimo visuomenei“ premija šįmet atiteko dienraščiui „Bristol (Va.) Herald Courier“ už atskleistą išmokų už gamtines dujas žemės savininkams „netinkamą ir neskaidrų tvarkymą“, nurodė organozatoriai.

Dienraštis „The Washington Post“ laimėjo keturiose kategorijose. Anthony Shadidas, šiuo metu dirbantis „The New York Times“, pelnė Pulitzerio premiją tarptautinės žurnalistikos srityje už straipsnius apie Iraką, o Gene Weingarten – už istoriją apie tėvus, kurie netyčia nužudė savo vaikus, užmiršę juos automobiliuose.

„The Washington Post“ žurnalistė Kathleen Parker laimėjo geriausių komentarų, o šokių kritikė Sarah Kaufman – geriausio kritikos straipsnio kategorijoje.

Todas Robbersonas, Colleen McCain Nelson ir Williamas McKenzie iš dienraščio „The Dallas Morning News“ apdovanoti geriausios redakcinės skilties kategorijoje už jų pastangas atskleisti Dalaso socialines ir ekonomines problemas.

„Karštų“ naujienų fotografijos apdovanojimas atiteko Mary Chind iš dienraščio „The Des Moines Register“, kuri nufotografavo gelbėtoją, mėginantį ištraukti iš vandens įstrigusią moterį. Meninės fotografijos kategorijoje geriausia pripažinta dienraščio „The Denver Post“ reporterio Craigo Walkerio sugautas į JAV armiją stojančio paauglio portretas.

Pulitzerio literatūros premija skirta Paului Hardingui už debiutinį romaną „Keliauninkai“. Dramos kategorijoje laimėjo roko miuziklas „Beveik normalus“, vaizduojantis psichikos liga sergantį žmogų eilinėje priemiestyje gyvenančioje šeimoje. Šio miuziklo muziką sukūrė Tomas Kittas, o scenarijų ir eiles – Brianas Yorkey.

Pulitzerio premijų taryba taip pat pagerbė 1953 metais mirusį kantri muzikos dainininką Hanką Williamsą, kurio „jaudinančios ir paprastos dainos... atliko esminį vaidmenį paverčiant kantri muziką galinga jėga“. 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min