2026-06-23 11:22

Pusė Krymo – be elektros: prie Kerčės tilto dūmų stulpas

Po antradienį surengtų Ukrainos smūgių didelė dalis Rusijos okupuoto Krymo liko be elektros. Ukrainos kanalai aiškina, kad taip įvyko dėl to, jog ukrainiečių dronai pataikė į Kerčėje esančią kogeneracinę jėgainę ir tai sukėlė didelį gaisrą.
Krymas
Krymas / Petro Andriuščenka/ „Telegram“

Rusijos bendrovė „Krymenergo“ pranešė, kad elektros energijos tiekimas nutrūko Jevpatorijoje, Krasnoperekopske, Sakuose ir Džankojuje. Ryte dėl elektros energijos tiekimo sutrikimų Jevpatorijoje nevažiavo tramvajai.

Marionetinė Rusijos vadovybė regione tikina, kad elektros tiekimas bus atstatytas per dieną.

Stebėsenos grupė „Krymskij veter“ patvirtino, kad šiluminėje elektrinėje kilo gaisras. Turimais duomenimis, nukentėjo rezervuaras. Taip pat iš visų pusių Kryme matomas didelis juodų dūmų stulpas.

Rusijos paskirti regiono vadovai nepripažino Ukrainos smūgių Rusijos logistikos ir energetikos pramonės objektams, o dėl visko kaltino „technologinius trikdžius“.

Naujienų portalo „New Voice" šaltinių teigimu, per naktį Ukrainos gynėjų surengtą ataką netoli okupuoto Kerčės sąsiaurio Kryme nukentėjo Rusijos priešlėktuvinės gynybos sistemos, radiolokacinė stotis ir keli brangūs bepiločiai orlaiviai.

Pasak portalo pašnekovų, Ukrainos dronai sunaikino priešlėktuvinės gynybos sistemą „Pancyr“, radarą „Nebo" ir bepiločius orlaivius „Orion“.

Nurodoma, kad „Orion“ yra tolimojo nuotolio daugiafunkcinis žvalgybinis ir smogiamasis dronas, galintis ne tik rinkti žvalgybinę informaciją, bet ir naudoti aviacinę amuniciją. Apskaičiuota, kad vienas toks dronas kainuoja apie 5 mln. dolerių.

Kaip nurodė šaltiniai, taikinius greičiausiai atakavo Ukrainos pajėgų bepiločiai orlaiviai.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą