TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Putinas deportuotiems iš JAV rusų šnipams sudainavo „Nuo ko prasideda Tėvynė?“ (nuotraukos)

Vladimiras Putinas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Vladimiras Putinas
Šaltinis: 15min
0
A A

Rusijos ministras pirmininkas Vladimiras Putinas papasakojo, kad susitiko su iš JAV deportuotais rusų šnipais ir net dainavo su jais sovietines patriotines dainas.

„Aš su jais susitikau. Mes kalbėjomės su jais apie gyvenimą“, – sakė su vizitu Ukrainoje esantis V.Putinas per susitikimą su žurnalistais šeštadienį.

V.Putinas, kuris paskutinėmis Sovietų Sąjungos gyvavimo dienomis ir pats buvo KGB agentas buvusioje Rytų Vokietijoje, sakė, kad toje šnipų grupėje buvo rusė Anna Chapman, dėl puikios išvaizdos tapusi pasauline bulvarinių leidinių žvaigžde.

Korespondentų paprašyta papasakoti, ar iš tikrųjų per susitikimą jis dainavo su jais dainas karaokėje, V.Putinas atsakė: „Dainavome, bet ne karaokėje, o grojant gyvai muzikai“.

„Dainavome „Nuo ko prasideda Tėvynė?“ – pridūrė premjeras, paminėdamas itin populiarią dainą, skambančią 1968 metų sovietiniame filme apie nacių Vokietijoje dirbantį sovietų šnipą „Skydas ir kalavijas“ (Ščit i meč).

„Aš nejuokauju, kalbu rimtai. Ir kitas panašaus turinio dainas“, – sakė V.Putinas.

Minimi dešimt šnipų, kurių daugelis daug metų dirbo Jungtinėse kaip labai įslaptinti agentai, į Rusiją grįžo anksčiau šį mėnesį, pagal apsikeitimo su amerikiečiais sąlygas. Rusija mainais išsiuntė į Vakarus keturis nuteistus rusus. Tai buvo didžiausias apsikeitimas šnipais nuo Šaltojo karo laikų.

Tie dešimt Kremliaus agentų buvo areštuoti per FTB reidą, kuris iš pradžių sukėlė pavojų sparčiam Rusijos ir JAV santykių gerėjimui, kurio siekia ir prezidentas Dmitrijus Medvedevas.
V.Putinas užsiminė, kad šie agentai buvo išduoti ir kad jis žino visus išdavikus pavardėmis.

„Čia komentuoti nėra itin ką, aš jau sakiau, kad tai išdavystės rezultatas, o išdavikams visada blogai baigiasi, jie dažniausiai gauna galą arba nuo girtavimo, arba nuo narkotikų, patvoryje. Štai neseniai vienas maždaug taip baigė savo egzistavimą. Neaišku, vardan ko“, – pasakojo V.Putinas.Išdavikams visada blogai baigiasi, jie dažniausiai gauna galą arba nuo girtavimo, arba nuo narkotikų, patvoryje.

Į klausimą, ar ketina juos nubausti, premjeras atsakė, kad „tai nekorektiškas klausimas“.
Jis nesprendžiamas spaudos konferencijoje, jie gyvena pagal savo įstatymus, ir šie įstatymai visoms specialiosioms tarnyboms gerai žinomi.

Į klausimą, koks bus tolesnis žvalgybininkų likimas, premjeras pažymėjo, kad „jie dirbs“.
„Esu tikras, kad jie dirbs deramose vietose. Esu tikras, kad jų gyvenimas bus įdomus ir ryškus“, – sakė vyriausybės vadovas.

Konkrečiai nekalbėdamas apie deportuotų šnipų darbą V.Putinas gyrė Rusijos agentų darbą ir sakė, kad jų, „gyvenimas, visų iki vieno, yra sunkus“.

„Tik įsivaizduokite: pirma, reikia išmokti kalbą gimtosios lygiu, mąstyti, kalbėti ja, atlikti tai, kas nurodyta užduotyje savo tėvynės interesais daug, daug metų, nesitikint diplomatinės priedangos, kasdien stumiant į pavojų save ir savo artimuosius, kurie net nežino, kas jūs esate ir ką dirbate“, – sakė V.Putinas.

„Ne mano uždavinys vertinti jų darbą, tai turi padaryti specialistai, jų vadovai ir galutiniai tokio pobūdžio informacijos vartotojai – vyriausiasis kariuomenės vadas – Rusijos prezidentas“, – pridūrė jis.  

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min