Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugpjūčio 18d. 19:35

Putinas kritikavo netvarką Rusijos aviacijos gamybos pramonėje

Rusijos aviacijos parodos akimirkos
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Naikintuvas

Rusijos ministras pirmininkas Vladimiras Putinas pareiškė, kad šalies aviacijos pramonei reikia atsikratyti „išklerimo“.

„Be aviacijos Rusijos ekonomika neturi ateities, gynybos pajėgumų taip pat negalima užtikrinti be šiuolaikinių kompleksų. Tačiau tai nereiškia, kad štai tokiomis tezėmis galima dangstyti išklerimą, blogą darbo organizavimą“, – pareiškė V.Putinas pasitarime dėl Rusijos lėktuvų gamybos plėtros.

Rusijos premjeras pabrėžė, kad „atitinkamos žinybos turi atidžiai stebėti, kaip vyksta darbas konkrečiose įmonėse, kompanijose ir bendrai visoje šioje pramonės šakoje“.

„Norėčiau įspėti, kad neturėtumėte iliuzijų, jog valstybė visą laiką dengs nuostolius ir įmonių įsiskolinimus, taisys vadybos klaidas“, – sakė V.Putinas.

Jis pridūrė, kad valstybei reikia naudos iš investicijų į aviacijos pramonę. „Ši sritis turi dirbti rinkos sąlygomis. Mes puikiai suprantame, kad situacija sudėtinga ir jūsų konkurentai pasaulio rinkose gauna tiesioginę paramą iš savo vyriausybių. Tačiau pirmiausia nereikia kartoti svetimų kvailų klaidų, patiems reikia dirbti efektyviai“, – pabrėžė V.Putinas.

Pasak britų visuomeninio transliuotojo BBC, V.Putinas sakė, kad „Jungtinės lėktuvų gamybos korporacijos (OAK) ir jos antrinių įmonių skoliniai įsipareigojimai siekia 120 mlrd. rublių; 64 mlrd. rublių – deficitas, kurio nepadengia įmonių pajamos ir pelnas“.

Premjeras pabarė OAK, kad ji dažnai sudaro nuostolingų sutarčių. Tačiau pažymėjo, kad valstybė bendrovei „Suchoi“ skirs 3,2 mlrd. rublių, o bendrovei RSK MIG – 15 mlrd. rublių.

Be kita ko, V.Putinas pareiškė, jog penktos kartos naikintuvo kūrimas – vienas iš valstybės prioritetų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

26:48
01:44
23:52

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min