Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Putinas pritarė Medvedevo sprendimui dėl Chimkų miško

Vladimiras Putinas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Vladimiras Putinas
Šaltinis: BNS
0
A A

Rusijos ministras pirmininkas Vladimiras Putinas atsiliepė į šalies prezidento Dmitrijaus Medvedevo pavedimą sustabdyti mokamo automobilių kelio Maskva-Sankt Peterburgas tiesimą per Chimkų mišką.

Šį prezidento sprendimą V.Putinas pavadino teisingu. Tačiau Rusijos premjeras pažymėjo, kad kelią tarp Maskvos ir Sankt Peterburgo vis viena tiesti reikia. Pasak jo, magistralės reikia ekonomikai plėtoti.

„Kelią tarp dviejų stambiausių Rusijos centrų... tiesti reikia“, – sakė V.Putinas, atsakydamas į žurnalistų klausimus Chabarovske.

„Aišku, kad kelią reikia tiesti, kaip ir statyti kitus objektus. Namus reikia statyti. Kokių kyla sunkumų dėl transporto Maskvoje ir kituose didmiesčiuose – žinoma. Akivaizdu, kad kelias tarp Maskvos ir Sankt Peterburgo būtinas ekonomikai vystyti“, – sakė jis.

V.Putinas taip pat pažymėjo, jog visada tenka daryti pasirinkimą tarp ūkio plėtros ir gamtos išsaugojimo. Tačiau, pasak jo, Rusijos vyriausybė dažniausiai atsižvelgia į ekologų nuomonę ir pakoreguoja statybų planus.

Tačiau V.Putinas taip pat apdairiai vengė rodyti kokių nors ženklų, jog dėl šios problemos nesutaria su D.Medvedevu.

„Mes su Dmitrijumi Anatoljevičiumi svarstėme šį klausimą. Kartoju dar kartą – tai visiškai atitinka mūsų elgesio logiką ir praktiką“, – pabrėžė premjeras.

Kaip jau pranešta, D.Medvedevas ketvirtadienį davė nurodymą sustabdyti automobilių kelio tiesimą per Chimkų mišką. V.Putinui pavesta surengti papildomus aptarimus su visuomene ir ekspertais šiuo klausimu.

Išsakęs savo pastabas V.Putinas pabrėžtinai išvyko į kitą didelį Sibiro miestą Čitą, esantį už maždaug 2 000 kilometrų nuo Chabarovsko. Jis asmeniškai vairavo geltoną automobilį „Lada“ naujai nutiesta automagistrale.

„Iki šiol čia nebuvo jokio plento. Pagaliau mes tai padarėme. Turiu į jį apžiūrėti“, – sakė jis.

D.Medvedevas nusprendė stabdyti kelio statybą, kai sekmadienį mažiausiai 2 tūkst. žmonių susirinko į uždraustą roko koncertą Maskvos centre, protestuojant prieš Chimkų miško niokojimą. Šis sprendimas buvo vienas iš retų atvejų, kai Rusijos vyriausybė atsižvelgė į visuomenės protestus.

Prezidentas nurodė įšaldyti statybas, kol bus pateikta ataskaita, kurioje gali būti patvirtinta ankstesnė šio kelio trasa arba pasirinkta visiškai nauja.

„Kremlius naudoja gerą taktiką – leisti nurimti aistroms. Pareigūnai tai pateikia ne kaip atsaką į masinius protestus, o kaip savo pačių sumanymą, – Carnegie centro Maskvoje analitikas Nikolajus Petrovas sakė naujienų agentūrai AFP. – Valdžia bijo tikro dialogo su bendruomene, nes nenori, kad žmonės patikėtų galintys dalyvauti diskusijose.“

Apie D.Medvedevo sprendimą buvo paskelbta po precedento neturinčio valdančiosios partijos„Vieningoji Rusija“ paraginimo iš naujo apsvarstyti kelio statybos planus. Tačiau, kaip praneša Rusijos žiniasklaida, šis paraginimas buvo paskelbtas paties Kremliaus iniciatyva.

Kai kurie laikraščiai gyrė šį svarbų sprendimą, o dienraštis „Moskovskij Komsomolec“ pareiškė, kad Rusijoje vyksta „žalioji revoliucija“.

„Rusijos piliečiai, įpratę prie savo bejėgiškumo prieš didžiąją Rusijos valstybę, parodė galintys šį tą nuveikti“, – rašo dienraštis.

Tačiau toliau tęsiama liūdnesne gaida: „Deja, ši visuomenės pergalė prieš valdžią tebus laikina ir taktinė.“

Kai kurie apžvalgininkai D.Medvedevą mano esant labiau liberalių pažiūrų negu V.Putinas, kurio įpėdiniu jis tapo 2008 metais po buvusio KGB agento dviejų kadencijų Kremliuje, per kurias valdžios galios Rusijoje buvo drastiškai sustiprintos.

Kita vertus, kai kurie analitikai neįžvelgia didesnių skirtumų tarp abiejų politikų, argumentuodami, jog D.Medvedevo autoritetas tebėra priklausomas nuo V.Putino ir kad prezidentas dar neįgyvendino šalyje jokių apčiuopiamų permainų.

Kol kas neaišku, ar V.Putinas sieks grįžti į Kremlių per 2012 metų prezidento rinkimus, tačiau abu Rusijos lyderiai šią vasarą nevengė pozuoti fotografams įkvepiančioje aplinkoje, akivaizdžiai stengdamiesi padaryti įspūdį rinkėjams.  

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min