Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Putino pavaduotojas raginimus pakeisti valdžią Rusijoje vadina „kvailais“

Rusijos vėliava
„Scanpix“ nuotr. / Rusijos vėliava
Šaltinis: 15min
0
A A

Rusijos pirmasis vicepremjeras Igoris Šuvalovas pavadino „kvailais“ raginimus pakeisti valdžią Rusijoje, kurią palygino su Afrika ir nusiskundė dėl netobulos visuomenės, įpratusios prie korupcijos.

I.Šuvalovas trečiadienį kalbėjo aukštų pareigūnų, verslininkų ir ekonomistų moksliniame forume, skirtame posovietiniam reformatoriui Jegorui Gaidarui atminti.

Forumas įvyko praėjus trims dienoms po regioninių rinkimų, kurie parodė, kad, artėjant 2011-2012 metų parlamento ir prezidento rinkimų kampanijoms, kiek susilpnėjo premjero Vladimiro Putino partijos pozicijos.

Nors vyraujančios visuose parlamentuose „Vieningosios Rusijos“ populiarumas ir sumažėjo, V.Putinas, kaip ir iki šiol, laikomas įtakingiausiu valstybės lyderiu. Jį ir toliau kritikuoja Vakarai ir opozicija, kaltinantys premjerą demokratijos apribojimu, dėl kurio suklestėjo savivalė ir kyšininkavimas.

Daug kas mano, kad V.Putinas 2012 metais sugrįš į Kremlių kaip prezidentas, nors jo įgaliojimų perėmėjas Dmitrijus Medvedevas taip pat nagrinėja antrojo prezidentavimo laikotarpio galimybę.

D.Medvedevas sako, kad Rusijai reikia rimtų liberalių permainų, nors kol kas neįgyvendino daugelio reformistinių pažadų, tarp jų dėl kovos su korupcija, ir gina laipsnišką plėtotę „be sumaišties ir smurto“.

Vicepremjeras I.Šuvalovas, kuris petys petin dirbo su D.Medvedevu Kremliuje iki tol, kol paliekantis prezidento postą V.Putinas pasirinko savo įgaliojimų perėmėją, pritarė politiniam keliui be revoliucijos.

„Kvailos kalbos dėl to, kad reikia valdžią pakeisti ar dar ką nors. Manote, kas nors pasikeis?“, – klausė jis, kalbėdamas susirinkusiesiems.

Diskusija apie revoliucijų naudą ir pavojus tapo populiari visame pasaulyje, įvykus virtinei sukilimų arabų pasaulyje, per kuriuos buvo nuversti diktatoriai ir Tunise, ir Egipte, arba kurie virto dideliu kraujo liejimu kaip Libijoje.

Bendroje spaudos konferencijoje su atvykusiu į Maskvą Turkijos premjeru trečiadienį D.Medvedevas pavadino susipriešinimą Libijoje „iškentėtais demokratiniais procesais“ ir problema tai, kad Libijos valdžia „slopina šiuos procesus“ bei pasmerkė jėgos naudojimą prieš opoziciją.

Tuo tarpu I.Šuvalovas apibūdino pavojus, kuriuos kelia tokio scenarijaus pasikartojimas Rusijoje.

„Rusijoje visada, kai staiga įvyksta tokie politiniai įvykiai, tik blogiau“, – sakė vicepremjeras, drauge pripažindamas, kad šiandien „visi nori pokyčių“.

„Mes turime užtikrinti artimiausiais metais visuomenės pokyčius be kokių nors sukrėtimų. Pažiūrėkite, kas Afrikoje vyksta. Jie išgyvena skurdą, didžiulius sukrėtimus ir asmenines tragedijas. Mes visa tai su jumis jau matėme prieš 20 metų“, – sakė I.Šuvalovas.

Jis patikino, kad ir V.Putinas, ir D.Medvedevas gina verslo laisvę bei nuosavybės apsaugos institutą ir „nuolat eina šiuo keliu“, bet nestabilumas gali sugriauti net netobulą dabartinę tvarką: „Dar blogiau bus dėl institutų“.

Reformos neišvengiamai susiduria su verslininkų archaišku mentalitetu, mano verslininkas: „Ar kiekvienas iš verslininkų pasirengęs laisvai konkurencinei kovai? Žinoma, ne. Daugelis verslininkų įprato gyventi korumpuotoje sistemoje, kurioje jie gali turėti akivaizdžių privilegijų“.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min