Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 birželio 25d. 09:11 , Atnaujinta: 2021 birželio 25d. 12:36

R.Protasevičiui ir S.Sapegai taikomas namų areštas, sako jų tėvai

Sofia Sapega ir Romanas Protasevičius
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Sofia Sapega ir Romanas Protasevičius
Sulaikytas baltarusių žurnalistas Romanas Protasevičius ir jo mergina Sofia Sapega perkelti į namų areštą, praneša jų tėvai.

Apie tai, kad S.Sapega iš izoliatoriaus perkelta į namų areštą, BBC tarnybai rusų kalba pranešė jos tėvai.

Esą dabar S.Sapega yra viena nuomojamame bute Minske.

„Mes esame šokiruoti“, – sakė S.Sapegos tėvas S.Dudičius.

S.Sapegos tėvams ši žinia buvo netikėta.

Pasak R.Protasevičiaus tėvo Dmitrijaus Protasevičiaus, sūnus taip pat laikomas namų arešte.

„Man sunku pakomentuoti valdžios veiksmus, kokie jos tikslai. Jie vis tiek kontroliuojami valdžios, kaltinimų jiems neatsiėmė“, – sakė jis BBC tarnybai rusų kalba.

S.Sapegos advokatas Antonas Gašinskis kanalui „Dožd“ patvirtino, kad S.Sapegai taikomas namų areštas. Esą ginamoji turi galimybę susitikti su tėvais – išvakarėse jie pietavo restorane.

A.Gašinkis Rusijos pilietės S.Sapegos perkėlimą iš izoliatoriaus į namų areštą sieja su Baltarusijos ir Rusijos prezidentų susitikimu: „Dėl to tolesnis Sofios likimas bus aiškus ir pozityvus. Manau, kad ji atsidurs namuose.“

Baltarusijos opozicijos lyderė Sviatlana Cichanouskaja, kuri buvo priversta pasitraukti į Lietuvą, sakė, kad namų arešto skyrimas R.Protasevičiui ir S.Sapegai yra „geros naujienos“, bet pabrėžė, kad jie vis dar yra įkaitai.

„Namų areštas nėra laisvė, jiems vis dar gresia kaltinimai, vis dar stebimas kiekvienas jų žingsnis. Tai reiškia, kad jie vis dar yra įkaitai“, – sakė S.Cichanouskaja.

R.Protasevičius ir S.Sapega buvo sulaikyti gegužę, kai iš Atėnų į Vilnių skridęs „Ryanair“ lėktuvas buvo priverstas leistis Minske, baltarusių dispečeriams pamelavus, kad orlaivyje yra sprogmuo.

Sulaikyti R.Protasevičius ir S.Sapegą „pripažino“ kaltę dėl įvairių nusikaltimų prieš kameras, tačiau jų artimieji ir analitikai neabejoja, kad jie buvo priversti tai padaryti.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

47:36
01:21:02

Adventur 2022

Maistas

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min