Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

R.Sikorskis interviu „Gazeta Wyborcza“: įrašo, kad V.Putinas siūlė dalytis Ukrainą, neturiu

Radoslawas Sikorskis
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Radoslawas Sikorskis
Šaltinis: 15min
0
A A

„Neturiu Tusko ir Putino pokalbio įrašo“, – antradienį spaudos konferencijoje žurnalistams pasakė Lenkijos Seimo pirmininkas Radoslawas Sikorskis, paprašytas pakomentuoti savo žodžius žurnalui „Politico“. Interviu šiam leidiniui buvęs Lenkijos užsienio reikalų ministras sakė, kad lankydamasis Rusijoje 2008 metais tuometis premjeras Donaldas Tuskas iš Vladimiro Putino išgirdo pasiūlymą pasidalinti Ukrainą.

Žurnalo „Politico“ straipsnyje teigiama, kad Rusija mėgino įtraukti Lenkiją ir kartu imtis invazijos į Ukrainą. V.Putinas, kaip teigė R.Sikorskis, norėjo, kad Lenkija siųstų savo karius į Ukrainą. „Tai buvo vienas iš pirmųjų dalykų, kuriuos Putinas pasakė mano premjerui Donaldui Tuskui, kai jis apsilankė Maskvoje.

Jis pareiškė, kad Ukraina yra dirbtinė valstybė, kad Lvovas yra lenkiškas miestas – ir kodėl mums viso to neišsiaiškinus kartu?“ – sakė buvęs ministras.

Pokalbyje nedalyvavo

Interviu sukėlė didelį atgarsį tiek Lenkijoje, tiek už jos ribų. Tad visi laukė paties R.Sikorskio paaiškinimo spaudos konferencijoje.

Prašau turėti omeny istorinį kontekstą. Tai dar buvo prieš NATO Vadovų susitikimą Bukarešte, kai V.Putinas atvirai grasino Ukrainai – net ir prezidento Lecho Kaczynskio akivaizdoje, ir, žinoma, prieš karą su Gruzija, – kalbėjo R.Sikorskis.

Žurnalistai R.Sikorskio klausinėjo, ar jis asmeniškai dalyvavo šiame D.Tusko ir V.Putino pokalbyje, gal yra šio pokalbio lenkų kalba įrašas? Ar apie tokį Rusijos pasiūlymą buvo informuotas tuometis Lenkijos prezidentas Lechas Kaczynskis ir sąjungininkai NATO bei Europos Sąjungoje?

Tačiau R.Sikorskis atsakė vos į kelis klausimus spaudos konferencijoje, iš kurios politikas tiesiog pabėgo.

Kaip rašo gazeta.pl, konferencija baigėsi supykusių žurnalistų, kurie negavo atsakymų, susistumdymu su Seimo pirmininko apsauga.

„Nedalyvavau D.Tusko ir V.Putino pokalbyje. Lenkiško pokalbio įrašo nėra. Tai buvo pasikalbėjimas, apie kurį girdėjau ir kurį vienaip galima buvo interpretuoti tuomet, bet jis įgavo visai kitokią reikšmę po visų pastarojo meto įvykių. Visus paaiškinimus rasite vieno interneto portalo straipsnyje, kuris netrukus pasirodys“, – pareiškė R.Sikorskis.

Į kitus klausimus jis atsakinėjo tik fraze „reikalas yra komplikuotas“, o netrukus iš viso išėjo iš salės. Bandyta jį vytis, tačiau nesėkmingai.

Priminė istorinį kontekstą

Išsamų interviu R.Sikorskis davė dienraščiui „Gazeta Wyborcza“, jame prisipažino, kad tokie V.Putino žodžiai tuomet, 2008 metais, skambėjo siurrealistiškai.

„Prašau turėti galvoje istorinį kontekstą. Tai dar buvo prieš NATO vadovų susitikimą Bukarešte, kai V.Putinas atvirai grasino Ukrainai – net ir prezidento Lecho Kaczynskio akivaizdoje, ir, žinoma, prieš karą su Gruzija. Tik Bukarešte V.Putinas pasakė tiesiai, kad Ukraina yra dirbtinė valstybė, sulipdyta iš Rusijos, Rumunijos, Vengrijos ir Lenkijos teritorijų“, – kalbėjo R.Sikorskis.

Buvęs Lenkijos užsienio reikalų ministras teigė, kad ši V.Putino kalba buvo perduota Ukrainai, apie tai kalbėta su Vakarų lyderiais, bet iki Krymo aneksijos niekas tuo netikėjo. Net ir karas su Gruzija, anot R.Sikorskio, nebuvo tas tikrasis įrodymas, nes M.Saakašvilis leidosi išprovokuojamas.

Donaldas Tuskas ir Vladimiras Putinas
Donaldas Tuskas ir Vladimiras Putinas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min