15min be reklamos
2022 11 29, 12:35

R.Sunakas: JK santykių su Kinija „aukso amžius“ baigėsi

Britų ministras pirmininkas Rishi Sunakas pirmadienį sakydamas savo pirmą svarbią kalbą apie šalies užsienio politiką paskelbė, kad Jungtinės Karalystės santykių su Kinija „aukso amžius“ baigėsi, o augantį Pekino autoritarizmą pavadino „sisteminiu iššūkiu mūsų vertybėms ir interesams“.
JT ministras pirmininkas Rišis Sunakas
JT ministras pirmininkas Rišis Sunakas / „Reuters“/„Scanpix“

Tačiau R.Sunakas nepavadino Kinijos grėsme, tuo nuvildamas griežčiau Pekino atžvilgiu nusistačiusius savo Konservatorių partijos narius.

Per metinį Londono Sičio lordo mero pokylį R.Sunakas sakė, kad JK stos prieš tokius pasaulinius konkurentus kaip Kinija – „ne įspūdinga retorika, o tvirtu pragmatizmu“ ir plėsdama ryšius su panašiai galvojančiomis sąjungininkėmis, tarp jų JAV, Kanada, Australija ir Japonija.

„Pripažįstame, kad Kinija meta sisteminį iššūkį mūsų vertybėms ir interesams“ ir kad tas iššūkis darosi vis aktualesnis Pekinui „judant dar didesnio autoritarizmo link“, sakė jis.

Kalbėdamas apie visoje Kinijoje kilusių protestų prieš šalies griežtą COVID-19 politiką slopinimą, R.Sunakas sakė, jog Kinijos vyriausybė, „vietoje to, kad klausytųsi savo žmonių protestų, nusprendė slopinti dar labiau, taip pat ir užpuldama BBC žurnalistą“.

Britų transliuotojas BBC sekmadienį pranešė, kad vienas iš jo žurnalistų Kinijoje buvo kelioms valandoms suimtas ir sumuštas policijos, kai nušvietė protestus prieš šalyje vykdomą politiką „nulis COVIDo“.

Parlamento narys Iainas Duncanas Smithas, buvęs Konservatorių partijos lyderis ir griežtas Kinijos kritikas, sakė, kad R. Sunako „tvirtas pragmatizmas“ reiškia ką tik nori“, ir prilygsta nuolaidžiavimui.

Opozicinės Leiboristų partijos atstovas užsienio reikalams Davidas Lammy R.Sunako kalbą pavadino „skysta“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Sugedusi buitinė technika: remontuoti ar pirkti naują?
Reklama
Ko reikia tikram šeimos automobiliui: esmė slypi nepastebimose smulkmenose
Reklama
Intensyvėjant „Rail Baltica“ statyboms darbams ruošiasi geležinkelio tiesėjai
Reklama
2022 m. „Rimi“ sėkmingai įgyvendino tvarumo ir labdaros iniciatyvas, prisidėjo prie paramos Ukrainai
Parašykite atsiliepimą apie 15min