Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

R.T.Erdoganas: Ankaros ir Paryžiaus partnerystė gyvybiškai svarbi taikai

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas penktadienį, prieš išvykdamas svarbaus vizito į Prancūziją, sakė, kad stipri Ankaros ir Paryžiaus partnerystė yra gyvybiškai svarbi pasaulio taikai.
Recepas Tayyipas Erdoganas
Recepas Tayyipas Erdoganas: Ankaros ir Paryžiaus partnerystė gyvybiškai svarbi taikai / AFP/„Scanpix“ nuotr.

R.T.Erdogano vienos dienos vizitas Paryžiuje, kur jis susitiks su Prancūzijos prezidentu Emmanueliu Macronu, laikoma reikšmingiausia jo kelionė į Europos Sąjungą dvišalėms deryboms po nesėkmingo 2016 metų perversmo Turkijoje.

Po 2016 metų liepą mėginimo nuversti R.T.Erdoganą Turkija pradėjo itin prieštaringai vertinamą masinę griežtų priemonių kampaniją.

„Manau, kad Turkijos ir Prancūzijos bendradarbiavimas yra gyvybiškai svarbus regiono ir tarptautinei taikai“, – Stambulo Ataturko oro uoste prieš lipdamas į lėktuvą žurnalistams sakė R.T.Erdoganas.

„Su Macronu palaikome glaudžius kontaktus daugeliu klausimų, – sakė prezidentas. – Man labai rūpi šis vizitas visapusiškos ir stiprios partnerystės pagrindu.“

Turkijos valstybės vadovas sakė, kad su E.Macronu aptars ekonominius, prekybinius, gynybos ryšius, taip pat – kovą su terorizmu ir regioninius konfliktus Sirijoje, Irake ir Libijoje.

Pasak R.T.Erdogano, jie aptars planuojamą raketų „žemė–oras“ pirkimą iš prancūzų ir italų konsorciumo „Eurosam“. Ketinimų raštas buvo pasirašytas lapkričio mėnesį.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Emmanuelis Macronas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Emmanuelis Macronas

Turkijos lyderis pabrėžė, jog šalis nori plėsti dvišalę prekybą su Prancūzija, kad jos apimtis padidėtų nuo 11,1 mlrd. eurų iki 20 mlrd. eurų.

Turkų pareigūnai, tarp jų – R.T.Erdoganas, aiškiai užsiminė, kad po audringų 2017-ųjų Ankara 2018 metais nori geresnių santykių su ES.

Turkija taip pat nori gerinti santykius su Vokietija, kuriuos 2017 metais ištiko didelė krizė. Savaitgalį į Berlyną derybų vyks turkų užsienio reikalų ministras Mevlutas Cavusoglu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Reklama
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius
Reklama
Kam ir kada reikalingi saulės akiniai ir dirbtinis akių drėkinimas
Reklama
Šiaulių banko grupės valdomi pensijų fondai į daugiabučių renovaciją investuoja dar 7,5 mln. eurų
Užsisakykite 15min naujienlaiškius