Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugpjūčio 8d. 06:47

R.T.Erdoganas: Turkija grąžins mirties bausmę, jeigu to panorės liaudis

Recepas Tayyipas Erdoganas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Recepas Tayyipas Erdoganas

Turkijos politinės partijos vykdys visuomenės valią, jeigu ši panorės, kad mirties bausmė šalyje būtų grąžinta po praeitą mėnesį mėginto įvykdyti perversmo, sekmadienį Stambule vykusiame mitinge pareiškė prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas.

„Jeigu tauta priims tokį sprendimą ir palaikys mirties bausmę, tikiu, kad politinės partijos paklus šiam sprendimui“, – R.T.Erdoganas sakė per vienybės mitingą Jenikapio aikštėje daug turistų pritraukiančiame Sultanachmeto rajone.

„Būtent Turkijos parlamentas spręs dėl mirties bausmės, atsižvelgdamas į tautos suverenumą. Iš anksto skelbiu, kad palaikysiu parlamento priimtą sprendimą“, – sakė R.T.Erdoganas.

Sekmadienį į nematyto dydžio mitingą Stambule susirinko daugiau kaip milijonas žmonių. Kiekviename provincijos centre mitingai buvo rengiami kiekvieną vakarą po perversmo, ir šis, pavadintas „Demokratijos ir kankinių mitingu“, turėtų vainikuoti visą jų seriją. 15 tūkst. policininkų sutelkta miniai saugoti, suvežta net priešlėktuvinės gynybos baterijų. Skrajutės skelbė, kad metro, tūkstančiai autobusų ir 200 keltų bus nemokami, bet žmonės ir šiaip važiavo iš visos šalies.

Kol kas nedaug balsų, smerkiančių masinius valymus po pučo, kai atleista ar sulaikyta per 70 tūkst. saugumo struktūrų atstovų ir valstybės tarnautojų, iš antrosios pagal dydį NATO kariuomenės išmesta beveik pusė generolų. Bet klausimų dėl baudžiamųjų akcijų masto ir tempo vis daugiau, ypač kai opozicija nepatenkinta, jog vyriausybė ignoruoja parlamentą.

Kur kas kritiškiau reaguoja Vakarai, ir šios minios turėtų tapti R.T.Erdogano atsaku kritikams. Turkijos valdžios atstovai nuolat piktinosi, kad šalys, kurias laikė sąjungininkais Vakaruose, puolė labiau rūpintis suimtais įtariamais pučistais, o ne teisėta valdžia, ir atmeta kritiką dėl demokratinių laisvių bei pilietinių teisių pamynimo.

Bet Europoje auga ne tik pasipiktinimas dėl R.T.Erdogano veiksmų, o ir ryžtas stabdyti iš šiaip įstrigusias derybas dėl Turkijos įstojimo į Europos Sąjungą. Vokietijos, kuri ypač pykstasi su Turkija, užsienio reikalų ministras pareiškė, kad abiejų šalių atstovai kalbasi tarsi būtų iš skirtingų planetų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

06:47
17:02

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

02:24
01:30
00:20

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min