Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugpjūčio 9d. 14:59

R.T.Erdogano režimas prie perversmo organizatorių priskyrė ir garsų JAV tyrimų centrą

Woodrow Wilsono centras – vienas garsiausių Vašingtone
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Woodrow Wilsono centras – vienas garsiausių Vašingtone

Žlugus liepos 15-osios perversmui Turkijos vyriausybė sulaikė dešimtis tūkstančių karių, policininkų, akademikų ir žurnalistų. Be to, spjaudomi prakeiksmai JAV gyvenančiam dvasininkui Fehtullah Gulenui. Dabar kai kurie Turkijos prezidento Recep Tayyipo Erdogano rėmėjai rado naują taikinį – garsų tyrimų centrą Vašingtone.

Woodrow Wilsono centras, 1968 metais įsteigta nešališka idėjų kalvė, pastarosiomis dienomis plaunamas turkiškos kritikos banga. Centro ekspertai be jokių įrodymų kaltinami pučo oranizavimu.

Kaltinimai šiam tyrimų centrui šią savaitę pasirodė visų su R.T.Erdogano režimu siejamų laikraščių pirmuosiuose puslapiuose. Aistros tokios nuožmios, kad W.Wilsono centras buvo priverstas imtis neįprastų veiksmų ir viešai pareikšti susirūpinimą.

Amerikiečiams parūpo „galimos represijos“ prieš tyrėjus ir mokslininkus, kurie liepą Turkijoje dalyvavo mokslinėje konferencijoje, organizuotoje būtent W.Wilsono centro.

Sąmokslo teorijų skleidėjams įtarimą kelia tai, kad ši konferencija vyko tą patį liepos 15-17 dienų savaitgalį, kai buvo bandyta surengti perversmą.

„Konferencija buvo visiškai nesusijusi su krize, – pranešė W.Wilsono centras. – Užsienio politikos ekspertai atvirai diskutavo apie Iraną ir šios šalies santykius su kaimyninėmis valstybėmis.“

Tačiau centro direktorius Henri Barkey ir toliau sulaukia kaltinimų. Šeštadienį vyriausybę palaikantis Turkijos dienraštis „Aksam“ pirmajame puslapyje paskelbė H.Barkey ir kitų akademikų nuotraukų bei po jomis parašė, kad visi jie – JAV Centrinės žvalgybos agentūros agentai.

„Twitter“ nuotr./Laikraščio „Aksam“ viršelis
„Twitter“ nuotr./Laikraščio „Aksam“ viršelis

„Henri Barkey dabar negailestingai puola Erdoganą palaikanti spauda, – teigė Užsienio ryšių tarybos užsienio ekspertas Stevenas Cookas. – Turkijos valdžios atstovai galėtų paneigti visas tas sąmokslo teorijas, bet jie to nedaro.“

Turkijoje neišvengiama ir klaidų. Pavyzdžiui, „Aksam“ publikacijoje skelbiama „Christian Science Monitor“ žurnalisto Scotto Petersono nuotrauka, nors joje – visai ne korespondentas, o kitas Scottas Petersonas, kuris 2002 metais buvo nuteistas dėl savo nėščios žmonos nužudymo ir gyvena kalėjime.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

00:31
00:38
00:18

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Šaltibarščiai
Parašykite atsiliepimą apie 15min