Dabar populiaru
Publikuota: 2017 rugpjūčio 2d. 12:20

R.Tillersonas: D.Trumpas nelabai patenkintas dėl sankcijų Rusijai išplėtimo

Rexas Tillersonas
„Scanpix“/„Sipa USA“ nuotr. / Rexas Tillersonas: D.Trumpas nelabai patenkintas dėl sankcijų Rusijai išplėtimo

Nei JAV prezidentas Donaldas Trumpas, nei valstybės sekretorius Rexas Tillersonas pernelyg nesidžiaugia Kongreso sprendimu išplėsti sankcijas Rusijai. Daugiausia todėl, kad tokios priemonės gali sutrukdyti pastangoms atkurti santykius tarp Maskvos ir Vašingtono, praneša „ABC News“.

„Nei prezidentas, nei aš nesame labai patenkinti Kongreso sprendimu išplėsti sankcijas ir būdu, kaip jis tai padarė, – Valstybės departamente žurnalistams sakė R.Tillersonas.

Mes aiškiai pasakėme, kad nemanome, jog tai bus naudinga mūsų pastangoms (pagerinti santykius). Tačiau jie priėmė sprendimą, jie tai padarė triuškinančiu balsų skirtumu. Aš manau, kad prezidentas tai priima.“

Nepaisant D.Trumpo nepasitenkinimo sankcijomis, R.Tillersonas sakė, kad „visi požymiai rodo, jog prezidentas pasirašys tą teisės aktą“.

Tokie valstybės sekretoriaus komentarai prieštarauja viceprezidento Mike'o Pence'o kalboms, neva prezidentas „yra vieningas“ su Kongresu.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Mike'as Pence'as Tbilisyje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Mike'as Pence'as Tbilisyje

„Prezidentas Trumpas greitai pasirašys teisės aktą dėl sankcijų Rusijai išplėtimo, – šią savaitę lankydamasis Gruzijoje žurnalistams sakė M.Pence'as. – Leiskite pridurti, kad dėl šio teisės akto pasirašymo mūsų prezidentas ir Kongresas kalba vieningu balsu.“

M.Pence'as: „Prezidentas Trumpas greitai pasirašys teisės aktą dėl sankcijų Rusijai išplėtimo. Leiskite pridurti, kad dėl šio teisės akto pasirašymo mūsų prezidentas ir Kongresas kalba vieningu balsu.“

Praeitą savaitę JAV Kongresas didžiuliu balsų skirtumu nubalsavo nubausti Rusiją už bandymą paveikti 2016-ųjų JAV prezidento rinkimus ir 2014-aisiais įvykdytą Krymo aneksiją.

Tačiau R.Tillersonas teigė, kad sankcijos gali pakenkti pastangoms atkurti santykius tarp JAV ir Rusijos.

„Mes aiškiai pasakėme, kad nemanome, jog tai bus naudinga mūsų pastangoms... Mes negalime nusukti nuo bandymo atkurti santykius kelio... Kurie ir taip yra labai sudėtingi“, – sakė valstybės sekretorius.

R.Tillersonas atskleidė, kad gegužę vykusio susitikimo su Rusijos užsienio reikalų ministru Sergejumi Lavrovu metu, D.Trumpas pasakė, jog jam „reikia gerų žinių“ iš Maskvos.

Baltųjų rūmų vadovas su S.Lavrovu susitiko dieną po to, kai D.Trumpas atleido Federalinių tyrimų biuro (FTB) direktorių Jamesą Comey, tyrusį galimus prezidento kampanijos ryšius su Rusija.

Rusijos Užsienio reikalų ministerijos nuotr./Donaldas Trumpas ir Sergejus Lavrovas
Rusijos Užsienio reikalų ministerijos nuotr./Donaldas Trumpas ir Sergejus Lavrovas

R.Tillersonas sakė suprantąs, kodėl Kremliaus vadovas Vladimiras Putinas įsakė drastiškai sumažinti JAV diplomatų skaičių Rusijoje. Anot valstybės sekretoriaus, tai buvo atsakas į praeitais metais priimtus panašius buvusio JAV prezidento Baracko Obamos sprendimus.

R.Tillersonas: „Jis nereagavo, kai gruodį buvo atimtos dvi vilos. Jis nereagavo, kai 35 rusų diplomatai buvo išsiųsti iš JAV. Jis laukė. Ir dabar jis ėmėsi atsako į visus tuos veiksmus. Manau, kad iš jo perspektyvos, ir kaip jis atrodo žmonių akyse, jis pajautė poreikį kažko imtis.“

Vis dėlto V.Putinas įsakymą smarkiai apkarpyti diplomatų skaičių paskelbė iškart po to, kai Kongresas nubalsavo dėl sankcijų Rusijai išplėtimo.

„Manau, kad svarbu pripažinti, jog kiekvieną bet kurios šalies lyderį stebi visi jo valstybės gyventojai. Taip pat prezidentą Putiną stebi visa Rusijos populiacija“, – sakė R.Tillersonas.

„Manau, kad jie pajautė poreikį imtis simetriško veiksmo – taip jie jį mato. Jie tiesiog uždelsė imtis šio veiksmo, ir manau, kad prezidentas Putinas tai pasakė.

Jis nereagavo, kai gruodį buvo atimtos dvi vilos. Jis nereagavo, kai 35 rusų diplomatai buvo išsiųsti iš JAV. Jis laukė. Ir dabar jis ėmėsi atsako į visus tuos veiksmus. Manau, kad iš jo perspektyvos, ir kaip jis atrodo žmonių akyse, jis pajautė poreikį kažko imtis“, – teigė valstybės sekretorius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

04:17
01:26
02:04

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min