Dabar populiaru
Publikuota: 2014 liepos 30d. 22:59

Radikalai skatina Vladimirą Putiną pradėti atvirą agresiją prieš Ukrainą

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas

Rusijos politikos analitikai teigia, kad Vladimiras Putinas Kremliuje aplink save subūrė ratą žmonių, kurie visiškai sutinka su jo politikos kursu, jokios opozicijos balsai nebegirdimi, o radikaliosios jėgos skatina Rusijos prezidentą įsiveržti į Ukrainą, rašoma vokiečių leidinyje Süddeutsche.de.

Kaip rašoma šioje publikacijoje, V.Putinui nekelia didelio nerimo Europos Sąjungos (ES) ir JAV vykdomos sankcijos. Pirmadienį jis pareiškė, kad ir taip ketino sumažinti karinį importą iš ES. Jis teigė, kad Rusija pati privalo gaminti visą ginkluotę, kurios jai reikia.

Tačiau analitikai su atsainiu V.Putino požiūriu į sankcijas nesutinka. Pirmosios V.Putino kadencijos  premjeras Michailas Fradkovas buvo skeptiškas: „Jeigu sankcijos palies visą finansų sektorių, po šešių mėnesių Rusijos ekonomika sugrius“.  Tai, kiek kainuos šios sankcijos Rusijai, apskaičiavo ir ekonomistai. 

Jeigu sankcijos palies visą finansų sektorių, po šešių mėnesių ekonomika sugrius

Tačiau, kaip teigia leidinio šaltiniai Kremliuje, V.Putiną stipriai veikia radikalai, kurie siekia Rusijos įsiveržimo į Ukrainą. Jie yra tikri, kad nacionalistiškai nusiteikusi Rusijos dalis palaikys tokią idėją, o valstybės kontroliuojamos televizijos daro viską, kad patriotinės rusų nuotaikos neišblėstų.

Maskvos politikos analitikai teigia, kad Kremliuje nėra opozicijos dabar vykdomai politikai. Savo trečiosios kadencijos pradžioje V.Putinas subūrė komandą, kuri visiškai sutinka su jo veiksmais, sako tyrinėtoja Olga Kryštanovskaja, dar prieš dvejus metus pati priklausiusi V.Putino partijai „Vieningoji Rusija“. Ji nemano, kad valdžioje įvyko kažkoks skilimas. „Mūsų visuomenėje nepriimta, kad valdantysis elitas su kuo nors diskutuotų, – sakė ji. – Žmogus arba sutinka, arba išeina“. 

Tačiau ji pripažįsta, kad ir visuomenėje, ir Kremliuje tam tikro nerimo yra. Tiek paprasti žmonės, tiek oligarchai bijo dėl savo gerbūvio. Tačiau žmonės yra įtikinami, kad virš visko yra didysis tikslas – „didžiosios šalies“ atgaivinimas. 

Be to, artimiausioje V.Putino aplinkoje daugėja žmonių, kurie įtraukti į juoduosius JAV sąrašus, tad jie pasiryžę ir didesniems nuostoliams. 

Praėjusią savaitę buvęs finansų ministras Aleksejus Kudrinas, duodamas interviu, pareiškė, kad jeigu šalis ir toliau vadovausis susipriešinimo kursu ir Vakarai įves papildomas sankcijas, rusams tai kainuos apie penktadalį jų pajamų.

Tačiau jo žodžiai net nepakliuvo į Rusijos naujienų portalus. Valstybinė televizija, kurios kuriamas vaizdas formuoja apie 90 proc. rusų nuomonę apie pasaulį, nepaleido paskutiniojo liberalaus V.Putino draugo žodžių į eterį.

Tuo, kad gali atsirasti kažkokia opozicija, netiki ir Kremliui artimas politinis patarėjas Jevgenijus Minčenka. Jis teigia, kad visuomet egzistavo kelios stovyklos, ir V.Putinas buvo tarsi moderatorius tarp jų. „Tačiau tuo, kad dabar atsiras opozicija prezidentui, aš netikiu. Tai naivi Vakarų viltis“, – sakė jis. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min