Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rasti pagrobto Kipro prezidento Papadopoulo palaikai

Tasso Papadopoulo, buvusio Kipro prezidento, kapas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Tasso Papadopoulo, buvusio Kipro prezidento, kapas
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kipro pareigūnai rado buvusio šalies prezidento Taso Papadopoulo palaikus, kurie prieš tris mėnesius buvo pagrobti iš kapo šioje Viduržemio jūros saloje, pirmadienį pranešė Kipro valstybinė žiniasklaida.

Pasak policijos, prezidento palaikai rasti vienose Nikosijos kapinėse, gavus informacijos, kad jie tikriausiai priklauso T.Papadopoului.

„Reaguojant į gautą informaciją vienose Nikosijos kapinėse buvo rasti palaikai. Preliminarūs požymiai rodo, jog jie tikriausiai yra... buvusio prezidento Taso Papadupoulo“, – policijos atstovą Michalį Kacunotą citavo Kipro naujienų agentūra.

Pasak pareigūno, bus atlikti DNR tyrimai siekiant įsitikinti, jog rasti palaikai iš tikrųjų yra buvusio šalies vadovo.

Pasak Kipro valstybinės televizijos, T.Papadopoulo šeimos nariai aplankė kapines, o žurnalistai nurodė, kad buvusio prezidento dukra Anastasija pastebėta išeinanti iš kapinių apsiašarojusi.Vienose Nikosijos kapinėse buvo rasti palaikai. Preliminarūs požymiai rodo, jog jie tikriausiai yra... buvusio prezidento Taso Papadopoulo...

Valstybinė žiniasklaida taip pat pranešė, kad tyrėjai užantspaudavo vieną telefono būdelę į pietus nuo Nikosijos esančiame Defteros kaime. Pranešama, kad telefono automatu tikriausiai skambino apie prezidento palaikus pranešę asmenys, tad ant jo tikimasi rasti pirštų atspaudų.

Kapų plėšikai pagrobė nuo plaučių vėžio mirusio 74 metų buvusio prezidento kūną iš karsto praeitų metų gruodžio 11 dieną. Kitą dieną turėjo vykti pamaldos, minint šio lyderio pirmąsias mirties metines.

Vienas Papadopoulų šeimos asmens sargybinis rado prezidento kapą atvirą, kai atėjo uždegti žvakelės Defteros kapinėse, kaip ir kasdien, apie 8 val. vietos (ir Lietuvos) laiku.

Policija nurodė, kad šis pagrobimas buvo „tyčinis ir kruopščiai suplanuotas“, o palaikų grobikai pasistengė paslėpti savo pėdsakus. Šio makabriško reido motyvų pareigūnai nežinojo. Kipras kreipėsi pagalbos į Interpolą, JAV federalinių tyrimų biurą (FTB), britų Skotland Jardą, Graikijos ir Izraelio policijas. Taip pat buvo kruopščiai apieškotos aplinkinės vietovės, tarp jų – Papadopoulų šeimos valda.

Laikraščių pranešimuose buvo iškelta versija, kad šį nusikaltimą įvykdę asmenys tikriausiai tikėjosi gauti išpirką iš T.Papadopoulo artimųjų.

Prieš tapdamas prezidentu, T.Papadopoulas vadovavo teisinių paslaugų firmai, o jo našlė Fotini priklauso turtingai Levenčių (Leventis) šeimai.

Tačiau T.Papadopoulo šeimos nariai sakė, kad išpirkos iš jų niekas nereikalavo.  „Esame apgaubti visiškos nežinios, o įkalčių labai mažai“, – velionio prezidento sūnus Nicholas, kuris 2006 metais buvo išrinktas į Kipro parlamentą, sausį sakė naujienų agentūrai AFP.

Jis taip pat vadino piktavališkomis prielaidas, kad šis kapo išniekinimas gali būti susijęs viena sena byla, kuria rūpinosi buvusio prezidento advokatų firma, arba su velionio Serbijos prezidento Slobodano Miloševičiaus pinigų pervedimu į Kiprą apeinant sankcijas.

T.Papadopoulas vadovavo Kiprui 2003–2008 metais ir per gyvenimą įgijo daug politinių priešų. 2004 metais ragino Kipro graikus referendume nepritarti Jungtinių Tautų (JT) planui suvienyti šią padalytą salą.

Kipro turkai tuo pačiu metu vykusiame balsavime šiam planui pritarė, tačiau jo įgyvendinti nepavyko. Kiek vėliau padalytas Kipras buvo priimtas į Europos Sąjungą. Buvusio prezidento palaikų pagrobimas sukrėtė salos gyventojus, taip pat sukėlė daugelio politinių sluoksnių pasipiktinimą. 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Temos Kipras
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min