TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Rastos lėktuvo nuolaužos (papildyta 19.55 val., video)

„Air France“ lėktuvas AIRBUS A330
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / „Air France“ lėktuvas AIRBUS A330
Šaltinis: 15min
0
A A

Antradienį toliau ieškoma Prancūzijos oro bendrovės „Air France“ lėktuvo, kuris dingo skrisdamas virš Atlanto vandenyno.

Susijusios naujienos:

Staiga dingo „Air France“ lėktuvas

Nukritusio lainerio paieškos kol kas rezultatų neduoda

Brazilų kariniai lėktuvai už maždaug 640 km nuo Brazilijai priklausančios Fernando de Noronjos salos krantų pastebėjo lėktuvo nuolaužų, pranešė „Reuters“. Šiuo metu nuolaužų ieško 10 karinių lėktuvų.

Brazilijos karinių oro pajėgų pranešime teigiama, kad tarp rastų nuolaužų yra metalinių lėktuvo dalių, sėdynių. Manoma, jog nuolaužos gali būti pirmadienį iš radarų dingusio „Air France“ lėktuvo, tačiau šios informacijos Brazilijos pareigūnai kol kas nepatvirtino.

Šiandien 15min.lt jau rašė, kad britų žiniasklaida praneša, kad viena britė, kurios vyras skrido prapuolusiu lėktuvu, mano, jog laineris nenuskendo – moteris teigia, kad paskambinus jam mobiliuoju telefonu, girdėti signalas. Vadinasi, telefonas vis dar veikia ir yra ryšio zonoje, mano moteris. 58 metų Patricia Coakley „Sky News“ sakė: „Mano vienintelė viltis – kad galiu jam paskambinti... Ir yra signalas... Taigi jis negali būti jūros dugne.“ P.Coakley vyras paskutinį kartą jai skambino, kad praneštų, jau įsėdęs į lėktuvą. Prieš tai du reisai, kuriais ketino skristi britas, buvo atšaukti.

Reuters/Scanpix nuotr./AIR FRANCE lėktuvo AIRBUS katastrofa
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./AIR FRANCE lėktuvo AIRBUS katastrofa

Tuo tarpu patys gelbėtojai teigia neturintys vilčių, kad pavyks rasti gyvų keleivių. Anot jų, gelbėjimo operacijai trukdo ir blogas oras, ir prastas matomumas.

Papildyta 16.20 val. Pranešama, kad tarp nuolaužų rastas ir oranžinės spalvos plūduras. Tai patvirtino Brazilijos karinių oro pajėgų atstovas Jorge Amaralas.  Pasak pareigūno, paieškos tęsiamos, nes kol kas karinės oro pajėgos turi per mažai duomenų, kad galėtų patvirtinti, jog šios nuolaužos yra ieškomo lėktuvo. Kol kas tarp metalo gabalų nepavyko rasti dalies su lėktuvo serijiniu numeriu.

Papildyta 16.40 val. ITAR-TASS pranešė, kad maždaug 1000 km atstumu nuo Brazilijos archipelago Atlante rasta didelių tepalo ir degalų dėmių. Manoma, kad jas galėjo palikti nukritęs „Air France“ lėktuvas.

Papildyta 17.20 val. Kaip pranešė BBC, atstumai tarp lėktuvo nuolaužų yra apie 60 km, jos kol kas apžiūrėtos tik per atstumą.  Katastrofos vietą, kaip pranešama, padėjo nustatyti San Paulu ir San Pedru salynų radarai. Manoma, kad lėktuvas nukrito apytikriai 1010 km nuo Natal – šiaurinės Brazilijos administracinio centro. Natal mieste įsikūrusioje karinėje bazėje nusileido ir Prancūzijos karinių jūrų pajėgų lėktuvas.

Scanpix nuotr./Natal karinė bazė aiaurės Brazilijoje
„Scanpix“ nuotr./Natal karinė bazė šiaurės Brazilijoje

Taip pat pranešama, kad Brazilijos oro bendrovės TAM pilotas tvirtina, jog apie 5.30 val. (Lietuvos laiku), skrisdamas per Senegalo erdvę, virš vandens matė ryškius blyksnius. Panašių tvirtinimų sulaukta ir iš Senegalo, neva lėktuvas galėjo nukristi šios šalies vandenyse. Tačiau Prancūzijos pareigūnai tokios informacijos nepatvirtina.

Papildyta 18.00 val. Brazilijos karinių oro pajėgų pareigūnai tvirtina, kad detalesnes išvadas bus galima pateikti tik tuomet, kai į numanomą įvykio vietą atvyks gelbėjimo laivai. Jie išplaukė į vandenyną pirmadienį, o paieškos rajone atsiras tik trečiadienį. Pasak karinių oro pajėgų atstovo, pirmiausiai bus ieškoma dalių su užrašu „Air France“ arba kėbulo numeriu.

Papildyta 18.57 val. Prancūzijos ministras pirmininkas Francois Fillonas pareiškė, kad Iš Rio de Žaneiro į Paryžių skridusiame ir dingusiame "Air France" lėktuve sugedo visos sistemos, bet apie gedimų priežastis dar per anksti kalbėti.

„Viena yra tikra, kad nelaimės signalas iš lėktuvo nebuvo pasiųstas, tačiau automatiniai pranešimai, siunčiami kas tris minutes, nurodė visų sistemų gedimą“, – sakė premjeras.

Papildyta 19.55 val. Pranešama, kad daugelyje Paryžiaus katalikų bažnyčių ir musulmonų maldos namų trečiadienį bus aukojamos mišios už  žuvusius, į Atlantą nukritus „Air France“ lėktuvui. Visuotinės pamaldos bus laikomos Notr Damo katedroje nuo 17 val.

Paryžiaus didžiojoje mečetėje tai pat bus meldžiamasi už aukas trečiadienį 15 val. Lietuvos laiku.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min