Dabar populiaru
Publikuota: 2020 lapkričio 22d. 17:40

Rašytoja S.Aleksijevič žada negrįžti į Baltarusiją, kol A.Lukašenka nepasitrauks

Sviatlana Aleksijevič
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Sviatlana Aleksijevič

Nobelio premijos laureatė Svetlana Aleksijevič ketina likti Vokietijoje tol, kol Baltarusijos valdžioje lieka Aliaksandras Lukašenka. Jos teigimu, Vakarai nesupranta to, kas vyksta Baltarusijoje.

Apie tai S.Aleksijevič kalbėjo interviu vokiškam leidiniui „Der Spiegel“.

Šiuo metu rašytoja gydosi Berlyne, kur atsidūrė prieš septynias savaites. Tai yra pirmasis jos interviu žiniasklaidai po išvykimo iš Baltarusijos – pasikalbėti ji sutiko po to, kai Baltarusijoje mirė režimo smogikų auka – 31 metų Romanas Bandarenka.

Ji pabrėžė, kad Vakarai nesupranta, kas iš tiesų vyksta jos gimtojoje šalyje.

„Žiaurus smurtas prieš nekaltus. Kalėjimai perpildyti žmonių, kurių vienintelis nusikaltimas yra dalyvavimas demonstracijose. Sistemingas žmonių žeminimas. Dažnai tualetuose nėra vandens, o kameras, skirtas 5, užpildo 35 žmonės, areštuotieji turi miegoti stovėdami diena iš dienos, kartais savaitėmis. Tai istorijos, kurias prisimenu tik nuo stalinizmo laikų“, – interviu sakė ji.

Jos vertinimu, Baltarusijoje vyksta hibridinis pilietinis karas, kuriame A.Lukašenkos šalininkai dalyvauja prieš likusią dalį tautos.

S.Aleksijevič pridūrė, kad pasaulis tyli, kol maža išdidi šalis kaunasi su išprotėjusiu žudiku.

Rašytoja mano, kad Vakarų Baltarusijos valdžiai įvestų sankcijų per maža, nes A.Lukašenka ir taip svarbiausiems savo parankiniams uždraudė išvykti iš šalies. Ji mano, kad Vakarai galėtų Baltarusiją pašalinti iš tarptautinės bankinės sistemos, įvesti sankcijas naftos pramonei.

„Tai ženkliai paveiktų ekonomiką. Prieš protestus, kurie sektų po to, A.Lukašenka būtų bejėgis“, – įsitikinusi ji.

S.Aleksijevič yra Baltarusijos opozicijos koordinavimo tarybos prezidiumo narė, ji buvo priversta palikti šalį rugsėjo pabaigoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Video

00:31
03:10
01:04

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min