Dabar populiaru
Publikuota: 2014 sausio 23d. 19:18

Rašytojas Jaroslavas Melnikas: ukrainiečiams prabudo kazokų genas

Jaroslavas Melnikas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Jaroslavas Melnikas

Ukrainiečių kilmės lietuvių rašytojas Jaroslavas Melnikas, kurio knyga „Tolima erdvė“ pernai tapo metų knyga Ukrainoje, buvo Maidane prasidėjus neramumams. Jo nuomone, ukrainiečiai kovos iki galo – tol, kol pasieks pergalę.

„Ukrainiečiai – tai ne rusai ir ne baltarusiai. Jie turi anarchizmo tradiciją, einančią nuo kazokų laikų, kada jie negalėjo būti vergais. Manau, dabar V.Janukovyčiui nieko neišeis, nes ukrainiečiai – kito žmogaus archetipas.  Čia ne rusai – jie negyvens baimėje“, – Žinių radijo laidoje „Aktualioji valanda“ penktadienį sakė J.Melnikas.

Jeigu ukrainiečiai turėtų tą pačią taktiką, kaip Sausio 13-ąją turėjo lietuviai, tai jau seniai turėtų pergalę.  Lietuviai į tai pažiūrėjo rimtai – jie ne šiaip sau išėjo į gatves.

„Žmogus negali atsisakyti savęs.  Ukrainiečiai jaučia ryšį su kazokais, kurie kaip archetipai gyvena dabar protestuotojų pasąmonėje“, – tęsė rašytojas.

Pasak jo, Ukrainos prezidentas Viktoras  Janukovyčius tikrai nesitrauks, nes tokiu atveju būtų pripažintas nusikaltėliu. Ukrainiečiai, savo ruožtu, taip pat nesitrauks: „Jie visi galvoja, kad reikia stovėti iki galo ir nepasitrauks. Jie pasiruošę mirti.“

J.Melnikas, dalyvavęs ir  1991 metų Sausio 13-osios įvykiuose Lietuvoje, sako, kad ukrainiečiai turėtų pasielgti taip pat kaip anuomet lietuviai – taip esą greičiau pasiektų pergalę: „Jeigu ukrainiečiai turėtų tą pačią taktiką, kaip Sausio 13-ąją turėjo lietuviai, tai jau seniai turėtų pergalę. Lietuviai į tai pažiūrėjo rimtai – jie ne šiaip sau išėjo į gatves.“

Rašytojo prognozė Maidano protestuotojams – šviesi, nors kovos, jo manymu, greičiausiai pareikalaus gyvybių: „Čia greitai nepasibaigs. Pora mėnesių tikrai tas konfliktas mažiausiai vyks. Norėčiau, kad nebūtų daugiau aukų, bet turbūt bus, bet pabaiga bus gera“, – nurodė J.Melnikas.

Visą laidos „Aktualioji valanda“ įrašą žiūrėkite čia.

Žinių radijas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min