Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Raudonasis Kryžius evakuoja sužeistuosius Sirijoje

Homsas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Homsas
Šaltinis: BNS
0
A A

Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio greitosios pagalbos automobiliai penktadienį atvyko į Sirijos režimo pajėgų apsiaustą Baba Amro rajoną Homso mieste ir evakavo per bombardavimą sužeistus septynis sirus, taip pat 20 moterų ir vaikų.

Tačiau greitosios pagalbos automobiliai neišvežė  dviejų sužeistų žurnalistų iš Vakarų šalių ir dar dviejų jų žuvusių kolegų lavonų, Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus Komiteto (TRKK) atstovas sakė naujienų agentūrai AFP, pridūręs, kad dėl šio klausimo tebevyksta derybos.

„Trys greitosios pagalbos automobiliai įvažiavo į Baba Amrą, o vėliau išvažiavo. Iki šiol jie evakavo septynis sužeistus Sirijos piliečius, – nurodė atstovas Salehas Dabbakeh. – Tęsiamos derybos su Sirijos pareigūnais ir opozicija, siekiant evakuoti visus žmones be išimties, kuriems reikalinga skubi pagalba.“

Šią evakuaciją organizavo TRKK kartu su Sirijos arabų Raudonuoju Pusmėnuliu. Gelbėtojai pirmąkart turėjo galimybę patekti į neramumų židiniu tapusį Baba Amro rajoną, kuris 21 dieną buvo nepaliaujamai bombarduojamas.

Raudonojo Pusmėnulio svetainėje socialiniame tinkle „Facebook“ sakoma, kad be septynių sužeistųjų, taip pat evakuota 20 moterų ir vaikų iš Baba Amro.

Raudonojo Pusmėnulio svetainėje socialiniame tinkle „Facebook“ sakoma, kad be septynių sužeistųjų, taip pat evakuota 20 moterų ir vaikų iš Baba Amro.

Į rajoną atvažiavo iš viso 11 greitosios pagalbos ir kitokių automobilių, tačiau kol kas tik trys iš jų išvyko, veždami sužeistus sirus, nors S.Dabbakeh anksčiau sakė, kad per šią operaciją taip pat bus evakuoti vakariečiai žurnalistai.

Amerikietė žurnalistė Marie Colvin ir prancūzas fotografas Remi Ochlikas žuvo trečiadienį, kai raketinis sviedinys pataikė į improvizuotą žiniasklaidos centrą Sirijos sukilėlių tvirtovėje Baba Amre.

Per tą pačią ataką į kojas buvo sužeisti prancūzė reporterė Edith Bouvier ir britas fotografas Paulas Conroy.

Ketvirtadienį buvo paskelbtas vaizdo įrašas, kuriame E.Bouvier prašosi evakuojama.

„Mano koja lūžo, šlaunikaulis skilo ir išilgai, ir skersai. Mane reikia operuoti kuo greičiau“, – žurnalistė sakė vaizdo įraše, kurį nufilmavo prieš Damasko režimą kovojantys aktyvistai.

„Daktarai manimi rūpinasi labai gerai, kiek įstengia, bet jie negali atlikti chirurginių procedūrų“, – pridūrė ji.

„Reikėtų, kad būtų nutraukta ugnis, reikia greitosios medicinos pagalbos automobilio, ar bet kokio kito važiuojančio, kuriuo galėčiau pasiekti Libano sieną, kad mane kuo greičiau pradėtų gydyti“, – kalbėjo reporterė, gulėdama apklota antklode ant sofos.

Anksčiau S.Dabbakeh sakė, kad TRKK ir Raudonasis Pusmėnulis sieks evakuoti iš Homso „visus, kuriems reikalinga skubi pagalba“, o ne vien užsieniečius žurnalistus.

Homsas yra apsiaustas režimo pajėgų ir bombarduojamas nuo vasario 4 dienos, o pagrindiniu šio puolimo taikiniu tapo Baba Amras.

Sirija kaltina sukilėlius Baba Amre atsisakius perduoti E.Bouvier ir dviejų žuvusių užsieniečių žurnalistų lavonus gelbėtojams, pranešė valstybinė naujienų agentūra SANA.

„Atitinkamos tarnybos Homse dėl humanitarinių priežasčių pasiuntė kelis vietos pareigūnus ir Raudonojo Pusmėnulio greitosios pagalbos automobilius evakuoti Vakarų žurnalistų, kurie neteisėtai pateko į Siriją“, - SANA citavo vieną URM pareigūną.

„Nepaisant pastangų, trukusių kelias valandas, ginkluotos grupuotės Baba Amre atsisakė perduoti sužeistą moterį (E.Bouvier) ir du lavonus, tokiu būdu sukeldami pavojų sužeistos prancūzės žurnalistės gyvybei“, – pridūrė pareigūnas.

Penktadienį buvo suintensyvintos diplomatinės pastangos evakuoti sužeistus vakariečius žurnalistus ir dviejų jų kolegų lavonus; šiame procese aktyviai bendradarbiauja Prancūzijos, Didžiosios Britanijos ir Lenkijos pareigūnai, sakė vienas Vakarų šalies diplomatas.

Be to, Prancūzijos ambasadorius Ericas Chevallier grįžo į Damaską, iš kurio buvo atšauktas prieš daugiau nei dvi savaites, reaguojant į Sirijos režimo vykdomas represijas.

E.Chevallier sausio 11 dieną buvo atvykęs į Homsą išvežti žuvusio prancūzų žurnalisto Gilles'io Jacquier palaikų. Šis reporteris žuvo per bombardavimą ir tapo pirmuoju Vakarų šalių žurnalistu, žuvusiu per šį konfliktą.

Lenkijos ambasada atstovauja JAV interesams Sirijoje, kadangi Vašingtonas anksčiau šį mėnesį uždarė savo ambasadą Damaske dėl saugumo priežasčių.

Tuo tarpu Prancūzijos užsienio reikalų ministras Alainas Juppe per penktadienį Tunise vykusį tarptautinį „Sirijos draugų“ susitikimą „oficialiai“ paragino Siriją leisti evakuoti sužeistus žurnalistus.

Daugiau nei 7 600 žmonių žuvo per sukilimą prieš Sirijos prezidento Basharo al Assado režimą, prasidėjusį pernai kovą, nurodo žmogaus teisių organizacija „Syrian Observatory for Human Rights“.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min