Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2010 sausio 7d. 17:44

Reakcija į Islandijos vadovo sprendimą dėl kompensacijų už banko bankrotą yra „perdėta“, sako Latvija

„Icesave“
„Scanpix“ nuotr. / „Icesave“
Latvija ketvirtadienį stojo ginti savo sąjungininkę Islandiją už jos sprendimą rengti referendumą dėl prieštaringai vertinamo plano kompensuoti Didžiajai Britanijai ir Nyderlandams nuostolius dėl Islandijos interneto banko „Icesave“ bankroto.

Rygos nuomone, kai kurios šalys „perdėtai reagavo“ į šį sprendimą.

Latvijos užsienio reikalų ministras Maris Riekstinis sakė, kad Islandijos prezidentas Olafuras Ragnaras Grimssonas turėjo konstitucinę teisę atsisakyti pasirašyti įstatymo projektą dėl kompensacijų.

Šiame įstatymo projekte numatyta grąžinti 3,8 mlrd. eurų Didžiosios Britanijos ir Nyderlandų vyriausybėms už tai, kad jos išmokėjo kompensacijas britų ir olandų indėlininkams, netekusiems pinigų bankrutavus „Icesave“.

Latvijos URM pareiškime cituojami ministro žodžiai, kad „perdėta kai kurių Europos politikų reakcija“, įskaitant grasinimus tarptautine izoliacija, pakurstė būgštavimus, kad gali būti abejojama demokratinių valstybių teise veikti vadovaujantis savo įstatymais ir konstitucija. „Ar tokia reakcija yra todėl, kad Islandija yra maža valstybė? Sunku įsivaizduoti, kad būtų girdimi panašūs komentarai, jei tokį pat žingsnį būtų žengusi, pavyzdžiui, Prancūzija“, – pabrėžė M.Riekstinis.

Pasak latvių diplomatijos vadovo, toks žingsnis prilygtų abejojimui demokratinės valstybės teise laikytis savo konstitucijos.

Ministro atstovė spaudai pabrėžė, kad M.Riekstinis nekomentuoja su Islandijos referendumu susijusių politinių aspektų, tik pabrėžia tos šalies teisę jį surengti.

O.R.Grimssonas antradienį atsisakė pasirašyti įstatymą dėl kompensacijų britų ir olandų vyriausybėms, kuriam nepritaria daugelis islandų, ir pareiškė inicijuosiantis referendumą dėl šio teisės akto.  

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Video

04:46
01:42
01:21:33

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min