2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Rekordinis japonų tautos sumažėjimas

Japonijos populiacija praėjusiais metais smarkiai sumažėjo, paskelbė Japonijos sveikatos apsaugos ministerija. Pabrėžiamas susirūpinimas, jog vis mažesnis darbuotojų skaičius turės išlaikyti vis daugiau pensininkų, skelbia „Japan today“.
Japonija
Japonija / Reuters/Scanpix nuotr.
Temos: 1 Japonija

Pernai Japonijoje gimė 1,033 mln. kūdikių, užfiksuota 1,245 mln. mirčių, tad mirusių yra 212 tūkstančių daugiau nei gimusiųjų. Šalyje gyvena apie 126 mln. gyventojų. 

Šis gyventojų sumažėjimas dar didesnis nei 2011-aisiais, kuomet šalį nusiaubė didžiulis cunamis ir 9 balų stiprumo žemės drebėjimas. 2011 metais šalyje mirė 200 tūkst. gyventojų daugiau nei gimė. 

Japonijos visuomenė sparčiai sensta. Šalyje daugiau nei penktadalis gyventojų yra 65 metų ir vyresni. Tai didžiausią pagyvenusių žmonių skaičių pasaulyje turinti valstybė. 

Šalyje yra itin maža imigracija ir bet kokios kalbos apie galimybę atverti sienas jauniems darbininkams iš svečių šalių sulaukia stipraus visuomenės pasipriešinimo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min