2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Respublikonai ragina griežčiau stebėti „TikTok“

Jungtinėse Valstijose „TikTok“ platformos laukia neramūs metai, nes prieš Kiniją nusistatę respublikonai perima didesnę Kongreso kontrolę ir reikalauja griežčiau stebėti itin populiarią vaizdo įrašų dalijimosi programėlę.
Programėlė „TikTok“ priklauso Kinijos technologijų milžinei
Programėlė „TikTok“ priklauso Kinijos technologijų milžinei / „Reuters“/„Scanpix“

Kinijos technologijų milžinei „ByteDance“ priklausanti „TikTok“ tapo politiniu įrankiu JAV konservatoriams, manantiems, kad šią programėlę, kurią yra parsisiuntę milijonai Jungtinių Valstijų jaunuolių, Kinijos komunistų partija (KKP) gali pasitelkti šnipinėjimo ar propagandos tikslais.

Bet dabar prie šios kritikos bangos prisijungė ir demokratai, o JAV prezidentas Joe Bidenas praėjusią savaitę pasirašė naują įstatymą, draudžianti naudoti „TikTok“ vyriausybės agentūrų išduotuose įrenginiuose.

Įstatymu taip pat buvo uždrausta naudoti „TikTok“ JAV Atstovų Rūmuose ir Senate.

Respublikonų įstatymų leidėjas Mike'as Gallagheris, kuris yra vienas priešakinių prieš Kiniją nusiteikusių Kongreso narių, teigė, kad „TikTok“ yra „skaitmeninio fentanilio“ atitikmuo.

„Ji sukelia priklausomybę ir yra destruktyvi, ir mes matome nerimą keliančius duomenis apie žalingą nuolatinio socialinių tinklų naudojimo poveikį, ypač jauniems vyrams ir moterims JAV“, – teigė M.Gallagheris televizijai „NBC News“.

„Turime paklausti, ar norime, kad KKP kontroliuotų tai, kas netruks gali tapti galingiausia medijų bendrove JAV“, – pridūrė jis.

„TikTok“ atstovas spaudai teigė, kad M.Gallagherio komentaruose „nėra jokios tiesos“ ir kad KKP „nei tiesiogiai, nei netiesiogiai nekontroliuoja „ByteDance“ ar „TikTok“.

Minimas nacionalinis įstatymas sutampa su dešimtimis valstijų ir vietos valdžios draudimų, o šiuo metu „TikTok“ JAV kovoja, kad išliktų kaip Kinijai priklausanti bendrovė, ir vis didėja tikimybė, kad siekdama išlikti Jungtinių Valstijų vartotojų išmaniuosiuose telefonuose, ji privalės atsiskirti nuo „ByteDance“.

Tokio sprendimo reikalavo eksprezidentas Donaldas Trumpas, kuris buvo įsakęs „TikTok“ veiklą Jungtinėse Valstijose perduoti JAV bendrovei „Oracle“, tačiau J.Bidenas, pradėjęs eiti prezidento pareigas, laikėsi ne tokio radikalaus požiūrio.

Bet praėjusį mėnesį, kai „ByteDance“ buvo priversta prisipažinti, kad jos darbuotojai netinkamai naudojo „Tik Tok“ duomenis, norėdami sekti žurnalistus ir nustatyti informacijos nutekėjimo žiniasklaidai šaltinį, nuotaikos „TikTok“ atžvilgiu gerokai suprastėjo.

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas praėjusį mėnesį pareiškė, kad Kinijos socialinis tinklas cenzūruoja turinį ir skatina jaunimo priklausomybę nuo interneto.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Parašykite atsiliepimą apie 15min