Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2016 rugpjūčio 9d. 00:41

Respublikonų saugumo ekspertai atvirame laiške pasisakė prieš D.Trumpą

Donaldas Trumpas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Donaldas Trumpas
Atvirame laiške, kurį pasirašė 50 Respublikonų nacionalinio saugumo ekspertų, įspėjama, kad partijos nominuotas kandidatas Donaldas Trumpas „būtų neatsargiausias prezidentas“ Jungtinių Amerikos Valstijų istorijoje.

Grupė, kuriai priklauso ir buvęs CŽA vadovas Michaelas Haydenas, sakė, kad D.Trumpui „trūksta charakterio, vertybių ir patirties“ būti prezidentu, skelbia BBC.

„Nė vienas iš mūsų nebalsuos už D.Trumpą“, – rašoma laiške.

Atviras laiškas pasirodė po to, kai aukštas pareigas užimantys respublikonai pareiškė nepripažįstantys D.Trumpo. Kandidato į prezidento postą pareiškimai ne kartą kirtosi su ilgametės Respublikonų partijos užsienio politikos principais.

D.Trumpas išreiškė abejones, ar JAV ir toliau turėtų atlikti savo įsipareigojimus NATO, pritarė kankinimų naudojimui ir pasiūlė Pietų Korėjai bei Japonijai apsiginkluoti branduoliniais ginklais.

„Jis silpnina JAV, kaip laisvo pasaulio lyderio, moralinį autoritetą, – toliau dėstoma laiške. – Atrodo, kad jam trūksta pamatinių žinių ir tikėjimo JAV Konstitucija, JAV įstatymais ir JAV institucijomis, įskaitant religinę toleranciją, žiniasklaidos laisvę ir nepriklausomus teismus.“

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Lrt.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

47:36
01:21:02

Adventur 2022

Maistas

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min