Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2013 01 10, 17:36

Reta sniego audra paralyžiavo Jeruzalės gyvenimą

Stipriausia sniego pūga per 20 pastarųjų metų paralyžiavo Jeruzalės ir šiaurinės Izraelio dalies gyvenimą. Dėl oro sąlygų buvo uždarytos valdžios įstaigos, mokyklos, neveikė viešasis transportas, skelbia „India Times“.
Tiek sniego Izraelyje nebuvo jau seniai.
Tiek sniego Izraelyje nebuvo jau seniai. / AFP/Scanpix nuotr.

Kalvotame Vakarų krante sniegu buvo užversti ir daugelis palestiniečių. Daugelis žmonių buvo priversti bėgti iš užlietų namų. 

Už ekstremalias situacijas atsakingas pareigūnas Elisha Pelegas ryte paragino žmones likti namuose ir neiti į gatves. Pasak jo, tiek sniego per vieną naktį šalyje nebuvo iškritę nuo 1992 metų. Miesto centre iškrito nuo 10 iki 15 cm sniego, dar daugiau jo buvo atokesnėse vietovėse. „Miesto centras yra visiškai baltas“, – sakė E.Pelegas. Tokios pūgos, anot jo, pasakojo nematę net Jeruzalės pensinio amžiaus gyventojai. 

Viešasis transportas, kaip skelbiama, neveikė keletą valandų. Daugelis transporto priemonių įstrigo keliuose, tad žmonės buvo raginami likti namuose. Vyriausybinės įstaigos paskelbė, kad durys bus užvertos visą dieną.

„Skirkite šią dieną šeimai. Po pietų temperatūra turėtų pakilti, galėsite keliauti apsipirkti“, – sakė E.Pelegas. Šeimos iš tiesų džiaugėsi sniegu, ypač vaikai, mieste nestigo pramogautojų, besidžiaugiančių žiemišku miestu.

Izraelio radijas paskelbė, kad automagistralė, jungianti Jeruzalę ir Tel Avivą, buvo visiškai užblokuota, gausybė sniego paralyžiavo ir šiaurinės Galilėjos regioną.

Kai kurie keliai popietę, ištirpus sniegui, tapo vėl pravažiuojami, atnaujintas ir viešojo transporto darbas.

Palestinos meteorologijos institutas paskelbė, kad Ramaloje, Rytų Jeruzalėje ir Betliejuje kai kuriose vietovėse buvo iškritę 10–20 cm sniego, Hebrone – 30 cm.

AFP/Scanpix nuotr./Sniegas Izraelyje
Reuters/Scanpix nuotr./Sniegas Izraelyje
AFP/Scanpix nuotr./Sniegas Izraelyje
AFP/Scanpix nuotr./Sniegas Izraelyje
AFP/Scanpix nuotr./Sniegas Izraelyje
AFP/Scanpix nuotr./Sniegas Izraelyje
AFP/Scanpix nuotr./Sniegas Izraelyje
AFP/Scanpix nuotr./Sniegas Izraelyje

VIDEO: Jerusalem snow scenes: Israel's worst snowstorm in 20 years brings capital to a standstill

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min