15min be reklamos
2022 11 28, 15:31

„Reuters“: Turkija ruošiasi antžeminei karinei operacijai į kitą šalį

Turkijos kariuomenei reikia vos kelių dienų, kad būtų pasirengusi antžeminiam įsiveržimui į Šiaurės Siriją, ir toks sprendimas gali būti priimtas pirmadienį vyksiančiame vyriausybės posėdyje, pranešė Turkijos pareigūnai, kai Ankaros pajėgos bombardavo kurdų kovotojų grupuotę kitoje sienos pusėje, rašo „Reuters“.
R.T.Erdoganas
R.T.Erdoganas / „Sipa Press“/„Scanpix“ nuotr.

Turkijos pajėgos jau savaitę kasdien apšaudo haubicomis kurdų Liaudies apsaugos dalinių (YPG) taikinius, o karo lėktuvai vykdo oro antskrydžius.

Padėties eskalacija suintensyvėjo po to, kai prieš dvi savaites Stambule buvo įvykdytas teroro aktas, dėl kurio Ankara apkaltino YPG kovotojus. YPG neigė, kad yra susijusi su sprogdinimu, ir kartais į atakas atsakydavo minosvaidžių ugnimi.

„Turkijos ginkluotosioms pajėgoms reikia vos kelių dienų, kad jos taptų beveik visiškai pasirengusios“, – „Reuters“ sakė vienas aukšto rango pareigūnas.

AFP/ „Scanpix“ nuotr./Sirija
AFP/ „Scanpix“ nuotr./Sirija

„Operacijai pradėti neprireiks daug laiko, – sakė jis. – Tai priklauso tik nuo prezidento sprendimo“.

Turkija anksčiau yra vykdžiusi karinius įsiveržimus Sirijoje prieš YPG, laikydama jas uždraustos Kurdistano darbininkų partijos (PKK), kurią Turkija, Jungtinės Valstijos ir Europos Sąjunga priskiria teroristinei grupuotei, sparnu.

PKK taip pat neigė įvykdžiusi išpuolį Stambule, per kurį judrioje pėsčiųjų alėjoje žuvo šeši žmonės.

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas yra sakęs, kad Turkija pradės sausumos operaciją, jei tik reikės apsaugoti savo pietinę sieną.

„Visi pasirengimo darbai baigti. Dabar tai yra politinis sprendimas“, – sakė „Reuters“ kitas Turkijos pareigūnas, taip pat pageidavęs anonimiškumo.

R.T.Erdoganas dar gegužės mėnesį sakė, kad Turkija netrukus pradės karinę operaciją prieš YPG Sirijoje, tačiau tuo metu tokia operacija neįvyko.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Sirija
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Sirija

Pirmasis Turkijos pareigūnas sakė, kad antžeminė operacija, nukreipta į Manbidžo, Kobanio ir Tel Rifato rajonus, yra „neišvengiama“, siekiant sujungti teritorijas, kurias Turkija ir jos sąjungininkai Sirijoje kontroliuoja nuo 2016 m. vykdydami įsiveržimus.

Ankara palaikė ryšius su Maskva ir Vašingtonu dėl savo karinių veiksmų, pridūrė asmuo.

Jungtinės Valstijos yra sakiusios NATO narei Turkijai, kad yra rimtai susirūpinusios, jog eskalacija paveiktų kovos su „Islamo valstybės“ kovotojais Sirijoje tikslą.

Rusija paprašė Turkijos susilaikyti nuo plataus masto sausumos puolimo. Ji 11 metų trunkančiame šalies kare rėmė Sirijos prezidentą Basharą al Assadą, o Ankara rėmė sukilėlius, kovojančius už jo nuvertimą.

Pirmadienį Turkijos Gynybos ministerija pranešė, kad Turkijos kariuomenė „neutralizavo“ 14 YPG kovotojų, besirengiančių vykdyti išpuolius Turkijos kontroliuojamose Sirijos teritorijose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min