Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Reuters“ žurnalistas Christianas Lowe: „Susitarimai Ženevoje tėra Vladimiro Putino taktikos dalis – jis nori Ukrainos“

Barikados Donecke
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Barikados Donecke
Šaltinis: 15min
0
A A

Praeitos savaitės Rusijos sprendimas pasirašyti susitarimą Ženevoje dėl Ukrainos nereiškia, kad Vladimiras Putinas traukiasi. Greičiau atvirkščiai – jis ketina būti kantrus siekdamas savo galutinio tikslo, rašo „Reuters“ žurnalistas Christianas Lowe savo komentare, kurį cituoja Tvn24.pl.

Žurnalisto teigimu, viskas liudija apie tai, kad V.Putinas ketina vėl suvienyti visus rusakalbius po „bendrų namų stogu“. Tai galioja, žinoma, ir Ukrainos rusams.

„Būdamas kvalifikuotas taktikas, V.Putinas žino, kad per didelis spaudimas šiuo klausimu, siekiant patenkinti asmenines ambicijas, gali atnešti žalos Rusijai, tą liudija ir Vakarų grasinimai sankcijomis bei skuba siekiant nepriklausomybės nuo rusiškų dujų“, – rašoma komentare.

Įvairūs pokalbiai ir kompromisai tėra V.Putino taktikos dalis. Jis nori turėti Ukrainą, – žurnalistui anonimiškai teigė aukšto rango diplomatas.

Keturių šalių susitikimas Ženevoje praeitą savaitė turėjo parodyti Vakarams, kad Rusija yra linkusi į kompromisus, tačiau, C.Lowe manymu, iš tikrųjų Rusijos Federacijos dalyvavimas tame tebuvo „taktikos dalykas“.

„Įvairūs pokalbiai ir kompromisai tėra V.Putino taktikos dalis. Jis nori turėti Ukrainą“, – žurnalistui anonimiškai teigė aukšto rango diplomatas.

Taip pat pastebima, kad po ketverių metų V.Putinas sieks būti išrinktas dar vienai Rusijos prezidento kadencijai ir turės didelius šansus dar 6 metus valdyti šalį, o tai gerokai sustiprina jo pozicijas palyginti su Vakarų lyderiais, kurie renkami kur kas trumpesniam laikui.

„V.Putino „ilgalaikiai žaidimai“ reiškia, kad Rusija artimiausiu metu nesivels į aktyvius karinius konfliktus Ukrainoje“, – pastebi autorius, tačiau pabrėžia – Europos šalys privalo pritaikyti savo politiką prie šių sąlygų ir pasiruošti taikyti ilgalaikes sankcijas Rusijai, plėtoti komplikuotus ekonominius ryšius ir atlaikyti nuolatinius grasinimus nutraukti rusiškų dujų tiekimą.

C.Lowe taip pat primena V.Putino kalbas per tiesioginę konferenciją, kurioje jis atsakinėjo į žmonių klausimus. Prezidentas priminė, kad gavo Rusijos parlamento sutikimą invazijai į Rytų Ukrainą ir šį regioną pavadino „Novorusija“.

Buvęs V.Putino patarėjas Andrejus Ilariovas yra sakęs, kad „dabar V.Putino tikslas yra Novorusija“.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min