Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Režisierius Larsas von Trieras pakraupęs nuo to, kad jo filmas galėjo įkvėpti Andersą Breiviką

Larsas von Trieras
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Larsas von Trieras
Šaltinis: 15min
0
A A

Garsus danų režisierius Larsas von Trieras sako esąs pašiurpęs nuo minties, kad Andersas Behringas Breivikas, kuris prisipažino įvykdęs žudynes Osle, tarp savo mėgstamiausių filmų įvardijo ir jo sukurtą „Dogvilį“.

„Jaučiuosi labai blogai, kai galvoju, kad mano geriausias filmas galėjo jam tapti savotišku scenarijumi, – sakė garsus režisierius danų laikraščiui „Politiken“. – Jeigu pasitvirtins, kad jį įkvėpė mano filmas, tiesiog apgailestausiu, kad jį išvis sukūriau.“

Filmo „Dogvilis“ paskutinėje scenoje herojė be jokio gailesčio iššaudo visą kaimą. Kai kam kilo asociacijos, kad šios scenos labai panašios į žudynes Utojos saloje prie Oslo. A.B.Breivikas filmą „Dogvilis“ „Facebook“ tinkle pavadino trečiu pagal mėgstamumą filmu (po „Gladiatoriaus“ ir „300“).

Režisierius aiškino, kad šiuo filmu norėjo paklausti savo žiūrovų, ar jie sugeba priimti tokią heroję, kuri siekdama keršto surengė tokias kraupias žudynes. „Aš nenorėjau, kad žiūrovas susitapatintų su pagrindine heroje. Atvirkščiai, aš pats visiškai atsiribojau nuo keršto“, – sakė L.von Trieras.

Tame pačiame interviu L.von Trieras užsipuolė Danijos kraštutinių dešiniųjų Liaudies partiją. Jis sakė, kad šios partijos antimusulmoniška politika artima tam, ką propagavo A.B.Breivikas ir kad ji turėtų prisiimti dalį atsakomybės už tai, kas įvyko Norvegijoje. „Šis rasizmas išplito į kitas Šiaurės Europos šalis ir įsitvirtino A.B.Breiviko sąmonėje, neabejotinai suteikęs argumentų, kurių jam reikėjo“, – sakė režisierius.

Liaudies partija kategoriškai atmetė L.von Triero kaltinimus ir pareiškė, kad režisierius, kuris „yra nacis“, negali nieko kaltinti dėl aštrios retorikos. Kaip žinia, L.von Trieras Kanuose sukėlė skandalą, kuomet išsakė savo simpatijas Adolfui Hitleriui. Tiesa, vėliau režisierius sakė, kad tai tebuvo juokai.

VIDEO: Dogville Trailer

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min