Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Riaušėmis Fergusone džiaugiasi ne tik Kremlius, bet ir IS džihadistai

Nuniokotas Fergusono policijos automobilis
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Nuniokotas Fergusono policijos automobilis
Šaltinis: 15min
0
A A

Dėl riaušių Fergusone džiaugiasi ne tik Kremliaus propaganda, bet ir radikalieji islamistai bei jų gerbėjai. Vykstant riaušėms Misūrio mieste, socialinis tinklas „Twitter“ buvo užtvindytas JAV keikiančių žinučių. Džihadistai nėrėsi iš kailio bandydami savo nekenčiamą šalį pavaizduoti kaip represinę valstybę, kurios valdžia tik prisidengia laisvės, lygybės ir demokratijos idealais, rašo naujienų svetainė vox.com.

„Islamo valstybės“ (IS) rėmėjų žinutėse „Twitter“ buvo aiškinama, kad džihadistai yra vienintelė jėga pasaulyje, galinti nugalėti Vašingtono „blogį“.

„Islamo valstybės“ (IS) rėmėjų žinutėse „Twitter“ buvo aiškinama, kad džihadistai yra vienintelė jėga pasaulyje, galinti nugalėti Vašingtono „blogį“.

Tiesa, sunku pasakyti, ar antiamerikietiškų žinučių ataka „Twitter“ pasipylė kaip gerai organizuotos IS vadeivų kampanijos dalis, ar tai buvo spontaniškas islamistų rėmėjų veiksmas.

Žurnalistas ir Harvardo tarptautinių santykių centro narys Souadas Mekhennetas įsitikinęs, jog šios žinutės yra gerai apgalvotos džihadistų strategijos išdava.

„Remiantis interviu ir socialiniais tinklais, galima teigti, kad grupuotės (IS) nariai ir džihadistų rėmėjai įdėmiai seka įvykius Sent Luiso priemiestyje“, – teigė S.Mekhennetas.

„Džihadistai metų metus kartoja, kad rasizmas ir diskriminacija kai kuriose Vakarų dalyse veši, ir tikisi, kad riaušės Fergusone jiems padės užverbuoti į savo gretas juodaodžius amerikiečius“, – įsitikinęs žurnalistas.

Be siekio pritraukti į savo gretas JAV piliečius, IS nori įteigti musulmonams visame pasaulyje, kad JAV yra prievartos ir blogio šalis, kurią galima nugalėti tik jėga. Nuotraukų, kuriose vaizduojamos JAV policininkų represijos, platinimu džihadistai bando iliustruoti savo teiginius.

Vis dėlto, akivaizdu, kad naudodami tokią strategiją IS džihadistai neišrado nieko naujo.

„XX a. šeštojo dešimtmečio pradžioje JAV valstybės departamentas paskaičiavo, kad beveik pusėje sovietinės propagandos buvo naudojamas rasinių problemų aspektas“, – tikina sociologas Johnas Davidas Skrentnys.

Be siekio pritraukti į savo gretas JAV piliečius, IS nori įteigti musulmonams visame pasaulyje, kad JAV yra prievartos ir blogio šalis, kurią galima nugalėti tik jėga. 

Sovietų Sąjungos ideologai, akcentuodami rasizmą to meto JAV visuomenėje, siekė patraukti į savo pusę mases žmonių neseniai susikūrusiose Azijos ir Afrikos šalyse. Maskva tokiu būdu norėjo parodyti, kad vadinamojo Trečiojo pasaulio šalims neverta pasitikėti „rasistiniais“ Vakarais.

Šią Sovietų Sąjungos taktiką labai greitai perprato tuometė JAV valdžia, kuri pradėjo aktyviau kovoti su rasizmo apraiškomis šalyje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min