Dabar populiaru
15min ŽIŪRĖK
Publikuota: 2009 sausio 14d. 16:43

Riaušės ir Bulgarijoje: protestuotojai susigrūmė su policija (atnaujinta 21.40 val., nuotraukos, video)

Riaušės Bulgarijoje
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Riaušės Bulgarijoje

Riaušės Europoje tęsiasi – antradienį protestuotojai siaubė Rygą, o trečiadienį taiki demonstracija Sofijoje irgi virto smurto protrūkiu.

Demonstracija Bulgarijos sostinėje Sofijoje įvyko prie parlamento. Šimtai protestuotojų susigrūmė su policija, daužė langus ir automobilius.

VIDEO: Protesto akcija Sofijoje

Pranešama, kad ši protesto akcija iš pradžių vyko taikiai, joje dalyvavo apie 2000 žmonių. Žmonės, tarp kurių buvo nemažai žaliųjų aktyvistų, studentų, reiškė savo nepasitenkinimą socialistų Vyriausybe, reikalavo jos atsistatydinimo, vadino valdžią korumpuota.

Tačiau ši protesto akcija praėjus valandai po demonstracijos pradžios virto riaušėmis – anot vietos žurnalistų, jas išprovokuoti galėjo futbolo gerbėjai ir nacionalistai, įsimaišę į minią. Jie ėmė mėtyti į parlamento rūmus sniego gniūžtes, akmenis, stengėsi prasiveržti į parlamentą.

Policija areštavo 53 žmones, tarp jų ir 15-metį paauglį, turėjusį su savimi tris savadarbius sprogstamuosius įtaisus, skelbia naujienų portalas lenta.ru. Iš suimtų žmonių taip pat konfiskuoti virbai, grandinės.Tuo tarpu naujienų agentūra „Reuters“ praneša, kad buvo sužeisti 6 policininkai ir keli protestuotojai. Taip pat pridaryta nemažai žalos, nes protesto akcijos dalyviai daužė automobilius, vitrinas, autobusus.

Pabrėžiama, kad tai pirmoji protesto akcija Bulgarijoje, kurią organizavo ne politinės partijos, o piliečiai per internetą. Pagrindinis jų tikslas – nuversti dabartinę valdžią. Apklausos rodo, kad socialistų Vyriausybės atsistatydinimo nori 70 proc. žmonių.

Riaušės antradienį įvyko ir Rygoje. Penktadienį protesto akcija organizuojama ir Vilniuje, tiesa, tikimasi, kad mūsų šalyje riaušių pavyks išvengti.

Policininkai tiesiog nušlavė juosPapildyta 17.35 val. Vietiniai žurnalistai praneša, kad prieš demonstraciją buvo mestos didžiulės 1800 policininkų pajėgos. Anot portalo novinte.com, išvaikyti demonstraciją nuspręsta po to, kai gautas pranešimas, kad aikštėje bus neva susprogdinta bomba. Anot liudininkų, policija gana žiauriai išvaikė protestuotojus. „Policininkai tiesiog nušlavė juos“, – teigia vietinės radijo stoties žurnalistas.

Tuo tarpu interneto forumuose patys protesto akcijos dalyviai sako, kad pritrūko geresnės organizacijos, nebuvo aišku, kaip viskas turėtų vykti.

Papildyta 17.55 val.  Nors policija išvaikė protesto akcijos dalyvius iš aikštės prieš Parlamentą, grupelės protestuotojų pasklido po miestą. Apie 150 protestuotojų užblokavo eismą vienoje iš pagrindinių gatvių. Kai kurie protestuotojai mėgino pasukti link Sofijos universiteto, tačiau apie 50 policininkų užkirto tam kelią.

Pranešama, kad protesto akcija pamažu rimsta, žmonės skirstosi namo. Suimta 70 žmonių, o medikai teigia, kad į ligonines kreipėsi žmonės, kurie skundžiasi, jog juos sumušė policija.

Papildyta 21.40 val. Prie Bulgarijos parlamento trečiadienį kilus susirėmimams tarp policijos ir protestuotojų, sužeisti 33 žmonės, tarp kurių buvo ir 12 policininkų, pranešė medikai ir valdžios pareigūnai. Sofijos nacionalinis medicinos centras agentūrai pranešė, kad į ligoninę buvo atvežti žmonės su įvairiais sužeidimais.

Vidaus reikalų ministerijos pareiškime nurodoma, kad 12 iš jų – policininkai. Ministerija taip pat pranešė sulaikiusi 154 asmenis, vienas jų – 15-metis, turėjusius tris savo darbo bombas.

Temos: 2 Bulgarija Riaušės

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Metas rinktis

Naviguok į ateitį

Laikas iškylai

Vyrų mados savaitė

Venecijos meno bienalė

Dream 2 Drive

Parašykite atsiliepimą apie 15min