Dabar populiaru
Publikuota: 2012 lapkričio 12d. 11:18

Riaušės Nepriklausomybės dieną Lenkijoje: 176 asmenys sulaikyti, 22 policininkai sužeisti

Nepriklausomybės diena Varšuvoje, riaušės
„Scanpix“ nuotr. / Nepriklausomybės dieną Varšuvoje neišvengta riaušių.

Po sekmadienio riaušių Lenkijos sostinėje Varšuvoje skelbiama, kad į policijos komisariatus pateko 176 asmenys. 22 policijos pareigūnai buvo sužeisti, trys paguldyti į ligoninę, praneša naujienų portalas Tvn24.pl.

Tvn24.pl cituoja policijos atstovą Mariuszą Sokolowskį, kuris pasakojo, kad po sekmadienio įvykių Varšuvoje į policijos komisariatus pateko 176 asmenys, kaltinami nusižengimais ir nusikaltimais, įvykdytais incidentų sekmadienį metu. Jie įtariami turto naikinimu, policijos pareigūnų užpuolimu, taip pat indų su padegamuoju skysčiu laikymu ar mėtymu.

Buvo sužeisti 22 asmenys, 3 pateko į ligoninę, kitus medikai išleido gydytis namuose.

Policijos duomenimis, po riaušių sulaikyti asmenys yra lenkai. Dauguma sulaikytųjų priklauso vadinamųjų futbolo sirgalių grupuotėms. „Jeigu policijos pareigūnai matė, kad asmuo yra apsirengęs drabužiais su futbolo komandų atributika, turi tatuiruočių, liudijančių jo priklausymą tam tikrai sirgalių grupuotei, tai buvo irgi aiškus signalas“, – aiškino M.Sokolowskis.

Policijos pareigūnas tvirtino, kad bus tariamasi su prokuratūra ir siekiama chuliganus nubausti griežčiausiomis numatomomis bausmėmis, ypač tuos, kurie puolė pareigūnus ar naikino turtą.

Riaušės Varšuvos centre kilo sekmadienį vos prasidėjus Nepriklausomybės maršui, kurį organizavo nacionalistų organizacijos.

Tvnwarszawa.tvn24.pl pateikė Varšuvos merės Hannos Gronkiewicz-Waltz nuomonę, kad policija sugebėjo sutramdyti chuliganus, kurie išsiveržė iš minios. „Miestas buvo gerai pasiruošęs. Taip pat, kaip ir Europos futbolo čempionato metu. Buvo geriau, nei pernai lapkričio 11 dieną, tačiau kai kurie asmenys norėjo išprovokuoti neramumus, svaidė grindinio plyteles“, – teigė Lenkijos sostinės merė.

H.Gronkiewicz-Waltz pabrėžė, kad, jos manymu, policijos pasirinkta strategija buvo geresnė, nei prieš metus, veikta efektyviau. Vis dėlto buvo iškilusi grėsmė, kad Nepriklausomybės maršas bus sužlugdytas. Tai esą ir organizatorių kaltė, nes iš pradžių jie nesugebėjo suvaldyti situacijos.

Miestas skaičiuoja nuostolius

Vien gatvių tvarkymas po sekmadienio riaušių kainuos apie 30 tūkst. zlotų (apie 25 tūkst. Lt), praneša Varšuvos miesto tvarkymo tarnyba. Visus nuostolius ketinama suskaičiuoti per pirmadienį.

Miesto tvarkytojai iš Varšuvos gatvių ir nuo šaligatvių surinko daugybę akmenų ir grindinio plytelių, taip pat visur besimėčiusius butelius, kuriuose buvo padegamųjų skysčių, šiukšles iš išvartytų šiukšliadėžių.

Teko iš naujo nudažyti ir nemažai suolelių, nes jie buvo aprašinėti užrašais, daugiausia vulgariais.

Taip pat Varšuvos gatvėse nukentėjo kai kurie automobilių, kelio ženklai, išdaužyti keli vitrinų stiklai.

Sumuštas Lenkijos televizijos operatorius

Riaušių metu nukentėjo ir žiniasklaidos atstovas. Lenkijos televizijos operatorius buvo suspardytas, o jo filmavimo kamera sudaužyta.

Kaip praneša Tvn24.pl, tą patvirtino ir televizijos atstovė spaudai, ir policija. Operatoriui bus atliekami tyrimai, tuomet paaiškės, ar jis stipriai nukentėjo. Filmavimo kamera buvo visiškai sudaužyta.

Policijos atstovo teigimu, operatorius išėjo iš saugios salelės, įrengtos žiniasklaidos atstovams ir pateko tarp agresyviai nusiteikusių maršo dalyvių, jie jį ir užpuolė.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min