Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Riaušes per „Facebook“ kurstę britai nubausti 4 metams kalėjimo

Londonas, nusiaubtas chuliganų
15min.lt skaitytojo Lauryno Viliamo nuotr. / Londonas, nusiaubtas chuliganų
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Dviem britams, kurie socialiniame tinkle „Facebook“ ragino žmones susiburti ir kelti riaušes, teismas skyrė po 4 metus kalėjimo. Vienas jų pareiškė bausmę apskųsiąs, skelbia BBC.

Česterio Karališkasis teismas antradienį skyrė po ketverius metus nelaisvės Jordanui Blackshawui ir Perry Sutcliffe-Keenanui už tai, kad šie kurstė žmonės kelti riaušes.

J.Blackshawas praėjusią savaitę socialiniame tinkle sukūrė „įvykį“, ragindamas žmones atvykti prie „McDonalds“ restorano Nortvičo mieste pasiautėti. Tačiau įvykio vietoje pasirodė tik pats vaikinas ir policija. Pareigūnai sulaikė vaikiną.

Češyro policijos nuotr./Perry Sutcliffe-Keenanas (k.) ir Jordanas Blackshawas pripažino per „Facebook“ raginę žmones kelti neramumus.
Češyro policijos nuotr./Perry Sutcliffe-Keenanas (k.) ir Jordanas Blackshawas pripažino per „Facebook“ raginę žmones kelti neramumus.

P.Sutcliffe-Keenanas taip pat praėjusią savaitę sukūrė puslapį, kuriame buvo raginama kelti riaušes Varingtono mieste. Čia buvo kilę neramumų, tačiau riaušės nekilo. Puslapį sukūrusį vaikiną pareigūnai sulaikė.

21 metų J.Blackshawo advokatas teigė, kad vaikiną ir jo šeimą šokiravo teismo skirta bausmė. Ji bus apskųsta aukštesnės instancijos teismui.

Didžiausia bausmė už riaušių kurstymą Didžiojoje Britanijoje – 10 metų.

Skelbiama, kad kaltinimai iš viso pateikti daugiau nei 1,2 tūkst. riaušėse dalyvavusių britų, daugiau nei šimtui jau skirtos bausmės.

Advokatai ir žmogaus teisių gynėjai atkreipė dėmesį, kad kai kurios nutartys yra „neproporcingai didelės“ padarytai žalai, pvz., vandens buteliuką iš prekybos centro pavogusiai studentei buvo skirta pusė metų kalėjimo.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min