Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gegužės 1d. 18:14

Riaušės Stambule: policija mitingą išvaikė dujomis (nuotraukos)

Išnešama nukentėjusi mergina.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Žmonės ant rankų išneša nukentėjusią merginą.

Turkijos policija ašarinėmis dujomis ir vandens srovėmis išvaikė žmones, kurie centrinėje Stambulo aikštėje buvo susirinkę į gegužės 1-ąjai – Tarptautinei Darbo ir solidarumo dienai – paminėti skirtą taikų mitingą.

Naujienų agentūra Associated Press pranešė, kad kai policijos pajėgos pradėjo vaikyti mitingo dalyvius, šie atsakė akmenimis ir buteliais. Demonstracija baigėsi riaušėmis, yra nukentėjusiųjų žmonių.

Profesinės sąjungos, rengusios šį mitingą, oficialaus valdžios leidimo surengti jį būtent Taksimo aikštėje neturėjo. Vyriausybė neleido rinktis toje vietoje, mat esą ten kilus incidentams nebūtų galima imtis saugumo priemonių. 

Gegužės 1-oji valstybine švente ir nedarbo diena buvo paskelbta vos prieš savaitę – taip nusprendė Turkijos parlamentas.  

Profesinės sąjungos jau ne vienerius metus gegužės 1-ąją reikalavo leisti surengti minėjimus ar demonstracijas būtent Taksimo aikštėje todėl, kad tai būtų savotiškas tragiškų 1977-ųjų metų gegužės 1-osios įvykių paminėjimas. Būtent prieš 32 metus į Taksimo aikštę susirinkusius beveik 500 tūkstančių žmonių pradėjo šaudyti ekstremistai. Tada žuvo 36 darbininkai.  

1979-aisiais Taksimo aikštėje buvo uždrausti bet kokie renginiai, o dar po metų atšaukta ir pati gegužės 1-osios šventė. Profesinės sąjungos net 29 metus siekė, kad šventė ir teisė rengti demonstracijas būtų grąžinta. Profsąjungiečiai dėl to ne kartą rengė protesto mitingus ir piketus, kurie baigdavosi kruvinais susirėmimais su jėgos struktūromis.   

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:07
01:24
00:18

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min