Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Riaušėse Londone dalyvavo iki 30 tūkst. žmonių

Policininkai stovi netoli degančio automobilio
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Policininkai stovi netoli degančio automobilio
Šaltinis: 15min
0
A A

Didžiosios Britanijos pareigūnai suskaičiavo, kd riaušėse Londone galėjo dalyvauti iki 30 tūkstančių žmonių. Šiuo metu analizuojami stebėjimo kamerų užfiksuoti duomenys, kad galima būtų suimti kaip įmanoma daugiau riaušininkų.

Pareigūnai teigia, kad Londone riaušių metu buvo įvykdyta daugiau nei 3 tūkst. nusikaltimų, daugiausia – plėšimų ir susirėmimų su policija. Įvykdant kiekvieną nusikaltimą vidutiniškai dalyvaudavo nuo 5 iki 10 žmonių, tad kriminlaistai skaičiuoja, kad įtariamųjų neramumuose gali būti 15-30 tūkstančių.

Pareigūnai šiuo metu tiria apie 20 tūkstančių valandų stebėjimo kamerose, įtaisytose nusikaltimo vietose, užfiksuotų įrašų.

Šiuo metu Londone suimta apie 2 tūkstančiai įtariamųjų riaušių dalyvių, apie 300 jų – nepilnamečiai.
Birmingame, Liverpulyje, Mančesetryje suimta dar 900 žmonių.

Teismai riaušininkams yra griežtesni nei įprastai – britų spauda skelbia, kad šiems sulaikytiems asmenims įkalinimo bausmės skiriamos 25 proc. dažniau, nei kitų analgiškų nusikaltimų atveju.

Tiesa, Didžiosios Britanijos valdžia baiminasi, kad tokios griežtos bausmės gali pabloginti situaciją kalėjimuose, kuriuose ima stigti vietų. Statistiniai duomenys rodo, kad Anglijos ir Velso kalėjimuose įkalintų žmonių skaičius pasiekė rekordą – pirmą kartą istorijoje jų yra daugiau nei 86 tūkstančiai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min