Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Riaušių nusiaubtoje Romoje skaičiuojami nuostoliai

Protestuotojai Romos gatvėse
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Protestuotojai Romos gatvėse
Šaltinis: 15min
0
A A

Romoje kilus riaušėms per demonstraciją prieš finansų korporacijas ir biudžeto išlaidų mažinimą Italijoje, per protestuotojų ir policijos susirėmimus nukentėjo daugiau kaip 70 žmonių, tarp jų trys sunkiai. Miestas skaičiuoja padarytus nuostolius, o demonstrantai sako, kad tai ne pabaiga.

25-iems nukentėjusiesiems medikai suteikė pagalbą lauko klinikoje, įrengtoje šalia didelės aikštės prie Šv.Jono bazilikos Laterane, kur vyko įnirtingiausi demonstrantų ir policijos susirėmimai, o dar 45 buvo nuvežti į kitas greitosios pagalbos suteikimo įstaigas Romoje, sakoma pranešime. 20 žmonių dėl padarytų nusikaltimų suimta.

BBC žurnalistas Davidas Willey praneša iš Romos, kad miestas pamažu grįžta į įprastinį ritmą. Mieste pilna turistų, kurie fotografuoja sudegintus automobilius, išdaužytus langus ir akmenimis nusėtus šaligatvius.

Vatikano atstovas spaudai Federico Lombardi teigia, kad buvo „išniekinta“ XVIII amžiaus Šv. Marcelino ir Petro bažnyčia. Ji yra netoli Šv.Jono bazilikos Laterane. Į ją įsiveržę protestuotojai paėmė netoli įėjimo buvusią Švč. Mergelės Marijos skulptūrą ir gatvėje ją sudaužė. Taip pat suniokotas buvo ir krucifiksas.

Keli demonstrantai atakavo Gynybos ministerijos pastatą, padegė jo priestatą ir nusiaubė kai kuriuos biurus.

Romos gyventojas Antonino Fiuggi sakė „Reuters“: „Tokie dalykai negali vykti civilizuotoje šalyje, to negalima leisti“.

Italijos premjeras Silvio Berlusconi sakė, kad už smurto protrūkį atsakingi žmonės turi būti „pasmerkti“ ir sulaukti bausmės. 

Tačiau patys protestuotojai nenusiteikę manyti, jog ši protesto akcija – paskutinė. „Šiandien tik pradžia. Tikimės toliau žadinti pasaulinį judėjimą. Mūsų daug ir mes siekiam to paties“, - šeštadienį sakė 24 metų protestuotojas Andrea Muraro, studijuojantis inžineriją Padujos universitete. 

Pasak demonstrantų, smurto išpuolius vykdė gobtuvais veidus prisidengę aktyvistai, siejami su radikaliu „Juodųjų blokų“ judėjimu, kurio kovotojai ir anksčiau siautėdavo per demonstracijas.

Atnaujinta 17.00 val. Romai padaryti nuostoliai gali siekti 2 mln. eurų, rašo „La Repubblica“.

Italijos sostinės meras sakė, kad nuostoliai sieks bent jau milijoną eurų, o tiksli suma paaiškės artimiausiomis dienomis. Jis teigė, kad situacija Romoje buvo „blogesnė nei bet kur kitur Europoje“, kur taip pat vyko protesto akcijos.

Tuo tarpu Italijos prekybos organizacijos „Confcommercio“ Romos poskyrio vadovas teigė, kad prie mero paminėtos sumos reikia pridėti dar ir nuostolius, kuriuos patyrė parduotuvės – jie taip pat turėtų siekti apie milijoną eurų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min