Geriausias metų pasiūlymas! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
Išbandyti

Rijadas: Kataras visiškai atkūrė ryšius su keturiomis jam embargą taikiusiomis šalimis

Kataras visiškai atkūrė santykius su keturiomis valstybėmis, kurios prieš daugiau nei trejus metus nutraukė ryšius su Doha, tarp šalių kilus nesantaikai, antradienį pranešė Saudo Arabijos užsienio reikalų ministras.
Faisalas bin Farhanas
Faisalas bin Farhanas / „Scanpix“/AP nuotr.

Saudo Arabija vadovavo šalių, 2017 metų birželį nutraukusių ryšius ir susisiekimą su Kataru, koalicijai. Šios šalys kaltino Dohą pernelyg glaudžiais ryšiais su Iranu ir parama radikalių islamistų grupėms. Kataras šiuos kaltinimus visuomet neigė.

„Šiandien... buvo užverstas visų nesutarimų puslapis ir visiškai atkurti diplomatiniai santykiai“, – sakė Saudo Arabijos užsienio reikalų ministras princas Faisalas bin Farhanas per spaudos konferenciją, surengtą pasibaigus svarbiam regioniniam viršūnių susitikimui šioje karalystėje.

Saudo Arabijos žiniasklaida pranešė, kad karalystės faktinis valdovas, sosto įpėdinis princas Mohammedas bin Salmanas, atskirai susitiko su Kataro valdytoju šeichu Tamimu bin Hamadu al Thani. Kiek anksčiau jie viešai apsikabino oro uoste.

„Per susitikimą jie aptarė dvišalius santykius tarp dviejų broliškų šalių ir Persijos įlankos bendradarbiavimo tarybos (GCC) bendrų veiksmų stiprinimo būdus“, – pranešė oficialioji naujienų agentūra SPA.

GCC priklausančių šešių valstybių lyderiai antradienį pasirašė du dokumentus: Ulos deklaraciją, pavadintą pagal Saudo Arabijos miestą, kuriame šįmet vyko regioninis viršūnių susitikimas, ir baigiamąjį pareiškimą.

Trys GCC narės – Saudo Arabija, Jungtiniai Arabų Emyratai ir Bahreinas – kartu su Egiptu pusketvirtų metų boikotavo Katarą.

Kataras taip pat yra GCC narys. Tarybai priklauso ir Kuveitas bei Omanas, kurie šiame ginče laikėsi neutralios pozicijos.

Pasirašyti dokumentai yra bendro pobūdžio, tačiau princas M.bin Salmanas anksčiau sakė, kad Persijos įlankos valstybės sudarė susitarimą, patvirtinantį mūsų „solidarumą ir stabilumą“.

Jis paragino išvien kovoti su iššūkiais regionui, konkrečiai paminėdamas „grėsmes, kurias kelia Irano režimo branduolinė ir balistinių raketų programos bei jo planai dėl sabotažo ir naikinimo“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kodėl namui šildyti renkasi šilumos siurblį oras–vanduo: specialisto atsakymas
Reklama
Skrydžio režimu: atviras „Gurtam“ vadovo interviu su Benediktu Vanagu
Reklama
Kokias tvoras ir kodėl šiemet renkasi namų savininkai?
Reklama
Daugiau Pliusų sporto entuziastams:„Gym+“ vėl plečiasi