2026-08-21 23:33

Rimti įtarimai: Slovėnijos prezidentė gali būti susijusi su Rusijos žvalgyba

Slovėnijos prezidentė Nataša Pirc Musar paneigė bet kokius ryšius su Rusijos žvalgyba po to, kai parlamento saugumo komitetas paragino šalies žvalgybos tarnybą skubiai pateikti ataskaitą apie galimus prezidentės ir jos Rusijoje gimusios draugės ryšius, skelbia „TVP World“.
Nataša Pirc Musar (kairėje)
Nataša Pirc Musar (kairėje) / „Scanpix“ nuotr.

Kaip pažymėjo vietos leidinys „Svet24“, trečiadienį parlamento komitetas paprašė kitą savaitę surengti susitikimą su Slovėnijos žvalgybos agentūros SOVA atstovais, kad būtų pateikta ataskaita apie galimus N. Pirc Musar ryšius su Rusijos žvalgyba.

Leidinys pranešė, kad Slovėnijos parlamento narys Žanas Mahničius iš valdančiosios centro dešinės Slovėnijos demokratų partijos (SDS) paragino vyriausybę nustoti teikti žvalgybos ir saugumo ataskaitas prezidentei, kuri rinkimuose dalyvavo kaip nepriklausoma kandidatė. Politikas tokį raginimą grindė įtarimais, kad prezidentė gali būti susijusi su Rusijos šnipų tinklu.

„Kategoriškai neigiame, kad prezidentė bendradarbiauja su Rusijos žvalgybos tinklais“, – pareiškė N. Pirc Musar biuras.

Straipsnyje aiškinama, kad tyrimas atliekamas dėl pranešimų apie ilgametę N. Pirc Musar draugę Viktoriją Krivoluckają, rusų kilmės Slovėnijos pilietę.

Leidinys pranešė, kad liepos pabaigoje N. Pirc Musar po eismo įvykio buvo paguldyta į ligoninę dėl lūžusio raktikaulio. Tuo metu oficialiame prezidentės automobilyje taip pat buvo V. Krivoluckaja.

Šios savaitės pradžioje vietos žiniasklaida taip pat pranešė, kad V. Krivoluckaja palaikė glaudžius ryšius su Romanu Jegličiumi – buvusiu Slovėnijos žvalgybos pareigūnu, kuris pateko į nemalonę ir praėjusio amžiaus dešimtojo dešimtmečio viduryje pabėgo į Rusiją.

V. Krivoluckaja vėliau patvirtino, kad ją su R. Jegličiumi siejo romantiški santykiai ir kad ji kelerius metus gyveno su juo Rusijoje. Tačiau moteris pabrėžė, kad daugiau kaip 15 metų su juo nepalaiko jokių ryšių.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą